Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Filmový festival v Loučce nabídne M*A*S*H, ale i drama

date_range 22.Zář, 2023 featured_play_list Aktuality
arrow_drop_up MASH. Foto: CBS Photo Archive / Getty

Ve dnech 22. a 23. září 2023 se uskuteční již 10. ročník FilmFest Loučka 2023 v rodinném letním kině v Loučce u Vizovic (Vojenské muzeum Loučka-Pearl Harbor).

 

„Slavíme 10. ročník našeho malého filmového festiválku a současně 10. výročí premiéry dokudramatu Loučka 1945 – Místo, kde se lidí znovu narodili, které režíroval pan režisér David Kočár. Pan režisér připravil pro tuto příležitost speciální video, které připomene toto jedinečné filmové dílo,“ uvedl Josef Kořenek, producent dokudramatu. Dokudrama „Loučka 1945 – Místo, kde se lidí znovu narodili“, bylo oceněno na filmovém festivalu krátkých filmů  ve francouzském Cannes. Projekce dokudramatu probíhala nejen v evropských televizních stanicích, ale také v Americe a Asii.

 

Vznik dokumentu byl také inspirací pro zahájení příprav stavby kaple sv. Jana Pavla II. v Loučce jako poděkování Pánu Bohu za záchranu obce před likvidací ve 2. světové válce, o čemž dokument pojednává. Více o stavbě kaple zde: www.kaplevloucce.cz. V úterý 15. srpna byla tato stavba zahájena a 8. září letošního roku byl odlit první zvon, zvon sv. Josefa.

 

Součástí filmové projekce bude také výstava velkoformátových fotografií z natáčení. V sobotu bude z Loučky živě vysílat Zdeněk Jurásek a jeho „www.radio66“, které má své posluchače ve více zemí světa. Zdeněk Jurásek je zakladatel a propagátor americké legendární dálnice dálnic „Rout66“ v České republice. Přeruší svou každoroční jízdu v USA a přijede moderovat a vysílat živý přenos rádia do Loučky.

 

Do Loučky přijede také věrný přítel a dlouholetý podporovatel filmového festivalu z vinařství z Blatnice pod Svatým Antonínem a přiveze aktuální burčák :-).

 

Pořadatelé se těší na společné setkání.

 

Trailer dokudramatu Loučka 1945 – Místo, kde se lidí znovu narodili:

 

Vojenské muzeum – Pearl Harbor na mapě:

 

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA