Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Finská skupina Värttinä míří na Valašsko

date_range 20.Bře, 2013 featured_play_list Aktuality

 

Termín dlouho avízovaného koncertu finské skupiny Värttinä, který je v letošním roce jejich jediným vystoupením na Moravě, se kvapem blíží. Dům kultury Vsetín Vás zve v pátek 22. března do velkého sálu. Právě tam zazní jejich strhující hudba opět živě a slibuje intenzivní a vyjímečný zážitek.

Skupina Värttinä je bezesporu nejznámější představitelkou finské world music a souborem s již třicetiletou tradicí.

Kapela za dobu své existence navštívila snad všechny země světa, má širokou základnu fanoušků napříč všemi kontinenty, vydala již 14 alb. Je jedním z nejžádanějších vývozních artiklů finské kultury a dokazuje, jak lze zůstat věrný hudebním kořenům své země a současně znít nově a originálně.

Värttinä (foto archiv pořadatelů)

Värttinä je českým posluchačům dostatečně známá, hráli tu mnohokrát na samostatných koncertech i festivalech, v roce 2005 dokonce Indies Records vydali speciální kompilační album Värttinä určené pouze pro český trh.

Rozhodně bychom neměli zapomenout zmínit, že v roli předkapely se tentokrát představí valašskomeziříčská formace Docuku, která je svým hudebním spojením rockové rytmiky a folkloru finskému bandu velmi blízká.

Docuku právě vydává nové šestnáctiskladbové album "Kdybych já věděl". Do dvou skladeb si pozval vzácného hosta, zpěvačku Markétu Irglovou. Produkce desky se ujala romská zpěvačka a sbormistryně Ida Kelarová a na zvuku této nahrávky je její živočišnost a rebelství dost znát.

„Máme za sebou velice rušné a emocionálně vypjaté období," uvedl Buksa, podle kterého se na albu podepsalo i to, kolik se na něm podílelo muzikantů. A právě to nejlepší ze svého nového CD představí kapela jako support tohoto vyjímečného koncertu.

Více informací o připravovaném koncertě Värttinä najdete na webových stránkách www.dkvsetín.cz.

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA