Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Florbalisté jsou 3. nejlepším celkem na světě

date_range 29.Čvc, 2013 featured_play_list Aktuality

 

Florbalisté z Valašských Klobouk dokázali po letošním senzačním postupu mužů do 3. ligy ještě další 2 velké úspěchy, tentokrát dokonce na mezinárodní scéně! Kluci z florbalového týmu FBK Devils Sokol Valašské Klobouky reprezentovali své město ve dnech 10.-13.7.2013 na největším florbalovém turnaji pro mládež na světě – Prague Games 2013, a to hned ve dvou kategoriích zároveň – B15 (patnáct let) a B18 (osmnáct let). Do hlavního města ČR letos zavítalo rekordních 321 družstev ze 14 zemí světa (z Finska, Lotyšska, Maďarska, Německa, Norska, Polska, Ruska, Slovenska, Švédska, Švýcarska, Ukrajiny, Singapuru, Slovinska a ČR) v celkově 9 věkových kategoriích!

B15 – 3.MÍSTO

Kluci z kategorie B15 brali BRONZ a stali se tak (s trochou nadsázky) nejlepším týmem z ČR a 3. nejlepším celkem na světě mezi patnáctiletými florbalisty. Za kategorii B15 na turnaji startovalo celkem 45 týmů z celého světa. Zrod tohoto obrovského úspěchu začal ziskem 1. místa v základní skupině a přímým postupem do 1/16 finále. V základní skupině prohráli Klobučané pouze jeden zápas, a to hned ten úvodní – těsná, ale zasloužená prohra 1:2 proti Black Sharks. Poté následoval y už jen výhry v zápasech proti německému celku Red Devils Wernigerode (3:2), FBK FloKo Nymburk (5:0) a nejtěžšímu soupeři z Finska – FTT Capitals Finland (4:2).

 

FBK Devils Sokol Val. Klobouky (foto archiv týmu)

 V 1/16 finále nás čekal jeden z nejprestižnějších florbalových klubů z ČR – Bohemians Praha. S Bohemkou si kluci poradili v poměru 2:0. Dále následoval souboj v 1/8 finále, kde jsme se střetli s týmem FBC Štíři České Budějovice, tento překvapivě vyřadil favorizované Znojmo. Začátek zápasu byl výborný a rychle jsme se dostali až do vedení 3:0, poté ale kluci polevili a do zápasového tempa se horko těžko vraceli. Nakonec ale přece jenom zápas skončil zaslouženou výhrou v poměru 3:2.

Jako náš další soupeř v playoff se představil tým z moravskoslezského kraje – FbK Horní Suchá. Tento mančaft je každoročně posílen špičkovými hráči z extraligových Vítkovic, Ostravy či Havířova a nebylo tomu jinak ani letos. Hvězdami nabitý výběr se postupným tlakem dostal ve 1/4 finále do vedení 0:2. Kluci z Val. Klobouk ale nechtěli svou účast na turnaji vzdát a ze zbytků sil otočili stav na 3:2. Soupeř nám stihl přidat ještě vyrovnávací branku, nebylo mu to ale nic platné – konec zápasu patřil opět Valachům a především jejich kapitánovi Janu Trčkovi, který přidal po individuálním průniku 4. branku a ukončil tak toto dramatické utkání (4:3). Po tomto zápasu bylo už jisté, že si domů povezeme minimálně bronzovou medaili (na Prague Games se totiž nehraje zápas o 3. místo a oba poražené týmy ze semifinále získávají bronz).

Semifinálový zápas nás čekal v sobotu ráno a opět jsme měli tu čest narazit na Finy – Sampo IF. Tento finský výběr ukazoval svoji sílu již od začátku zápasu a naše kluky dokázal jako jediný soupeř zatlačit „do kouta". Bezgólový stav trval necelých 15 minut. Poté se soupeř ukázkově trefil a výbornou hrou dotáhl zápas do vítězného konce. Konečná prohra 0:3 nás ale nemusí vůbec mrzet, kluci z malého moravského městečka předvedli obětavý výkon a zahráli s několikanásobně lepším soupeřem více než důstojnou partii…

V druhém semifinále byl tím méně šťastným švýcarský tým Zug United Bleu, ten nestačil na Švédy z klubu Tungelsta IF a prohrál vysoko 4:9. Bronzové medaile jsme si tedy rozdělili se švýcarskými kolegy! Finále ovládli v dramatickém zápase naši přemožitelé z Finska a porazili Švédy z Tungelsta IF těsně 4:3! Gratulujeme.

B18 – mezi prvními 16 týmy z 58!

Starší kategorie B18 se taky nenechala zahanbit a v playoff vyprovodila hned 2 švédské týmy za sebou, z toho jednoho zástupce Superligy (švédské nejvyšší soutěže)! Švédský výběr Älvsjö AIK P96 (3:0) a superligový tým Tyreso Trollbacken IBK (2:1 SN). Za zmínku ještě jistě stojí 2 povedené zápasy základní skupiny – prvním je výhra nad norským celkem GIF Fighters Elite (2:1) a pak výborný zápas proti Tatranu Střešovice, který byl až do závěru utkání velice vyrovnaný (3:4), nakonec jsme Extraligovému soupeři podlehli 3:6.

FBK Devils Sokol Val. Klobouky (foto archiv týmu)

Osmnáctiletí zástupci Valašských Klobouk se probojovali až do první 16 nejlepších týmů z celkového počtu 58! Jejich spanilou jízdu zhatil v dramatickém zápase slovenský výběr ATU Košice (skóre 0:2), v němž figurovalo hned 6 reprezentantů Slovenska! Všem zúčastněným děkuji moc za neopakovatelných 5 dní plných zábavy a především kvalitního florbalu, který jsme v Praze měli tu čest letos předvádět! Videa z turnajů si budete moci prohlédnout na oficiálním webu klubu – www.fbkdevils.webnode.cz

Martin Drgoň
FBK Devils Sokol Val. Klobouky

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA