Fotbal: Ohlédnutí za divizním víkendem

date_range 21.Kvě, 2009 featured_play_list Aktuality

ORLOVÁ – TVD SLAVIČÍN 5:3 (2:1)
branky : Macek, vlastní a Šamánek

Fotbalisté FC TVD zajížděli v sobotu 16. května na horkou půdu do Orlové, která se navíc v domácím prostředí pyšní výbornými výsledky.

Slavičanům se příliš nepovedl úvod utkání a po 16- ti minutách prohrávali 2:0. Do poločasu stačil snížit kontaktním gólem F. Macek a ve druhém poločasu viselo vyrovnání na vlásku. Severomoravané však trestali každou chybu Valachů a odskočili na 4:1. Zdramatizování zápasu přinesla vlastní branka domácích, ale ti poté kontrovali další brankou na 5:2. Kosmetickou úpravu výsledku provedl až v závěru zápasu slavičínský Šamánek. Slavičané odehráli v poli dobré utkání, nevyvarovali se však hrubých chyb v obranné činnosti.

Foto

ilustrační foto St.Fuks

Hodnocení trenéra Ladislava Straky :
"Byl to divný zápas. Hráli jsme na jaře náš nejlepší fotbal, ale jsme dostávali laciné branky a naopak jsme spoustu našich tutovek zazdili. Klíčový pro vývoj utkání byl třetí gól v naší síti, za stavu 1:2 jsme hráli velmi dobře a zahodili dobré možnosti ke srovnání skóre."

Sestava Orlová: Szarowski – Věčorek, F. Kadlčák, Sochora, Skácelík – Bajzáth, Široký, Förster (70. Stračánek), Lička (77. Gazda) – Kušnír (89. Prčík), Kopel.
Trenér: Josef Jadrný.

Sestava Slavičín: Trochta – Ptáček, Šamánek, Otepka, M. Švach – P. Švach, Hnaníček, Vacula, Fábry (86. Barcuch) – Kříž, Macek (62. Hořák). Trenér: Ladislav Straka.

Slavičín však v tabulce příliš neztratil, neboť vedoucí Šumperk jen remizoval v domácím prostředí s Velkými Karlovicemi 1:1 a Velké Losiny prohrály 2:1 ve Městě Albrechticím. Navíc se v příštím kole hraje derby – Velké Losiny vs Šumperk.

FC TVD přivítá v neděli 24. května ve Slavičíně celek Valašského Meziříčí a začátek zápasu je jako tradičně v 10,15 hodin.

Do konce divize skupiny E zůstávají odehrát poslední 4 kola a boj o postup bude ještě dramatický, zde je vylosování aspirantů na postup do MSFL.

Šumperk – venku Velké Losiny, doma Bystřice, venku Hranice a doma Rýmařov
Slavičín – doma Valašské Meziříčí, venku Havířov, doma Frenštát a doma Poruba
Velké Losiny – doma Šumperk, venku Orlová, doma Valašské Meziříčí a venku Havířov
Orlová – venku Velké Karlovice, doma Velké Losiny, venku Bystřice a doma Hranice

Další náš regionální zástupce FC Elseremo Brumov pokračoval ve své spanilé jízdě a zlepšeným závěrem na svém hřišti deklasoval celek z Hranic. Brumovjané z posledních tří zápasů vyválčili 9 bodů, navíc bez inkasované branky.

BRUMOV – HRANICE 4:0 (0:0)
branky: Bartošák 2, Lendvay a Naňák

Sestava Brumov: Dubec – Křižko, Sucháček, Kiačik, Martinka – Ritter (46. Bartozel), Lendvay, Školník, Bartošák – Sokol (86. Váňa), Smolka (72. Naňák)
Trenér: Miroslav Mičega.

Sestava SK Hranice: Průcha – Punčochář (Simon), Michálek, Henkel, Kundrát, Bušina, Janíček, Ferenc, Modelský, Valenta, Machač.
Trenér: Kuchař.

V neděli 24. května zajíždí Brumov do Jeseníků. Tam je čeká nebezpečný Rýmařov. Začátek utkání je v 16,30 hodin.