Fotbalisté Štítné šokovali divizní Slavičín

date_range 15.Čvc, 2013 featured_play_list Aktuality

Fotbalový svátek po více než dvaceti letech zažil v nedělním odpoledni útulný stadionek ve Štítné nad Vláří, kam přijel v předkole Poháru České pošty favorizovaný divizní Slavičín. Fanoušci si tak mohli zavzpomínat na dřívější derby, která přinášela vždy řadu dramatických okamžiků. Na lavičce domácího účastníka 1. A třídy už neseděl trenér Pavel Vaculík, který ukončil práci v klubu a tam jej nahradil Zdeněk Šebák, ikona štítenského fotbalového klubu a zápasu přihlíželo téměř šest stovek fanoušků..

Úvod zápasu patřil favorizovaným hostím, kteří si vytvořili několik brankových příležitostí, ale střelu Macka a trestný kop Jaroše brankář Vaculík bravurně lapil. Slavičané šli také po zásluze do vedení po autovém vhazování, domácí tým ale nesložil zbraně a z nevinné akce dokázal Holbou vyrovnat. Divizní tým se v závěru poločasu snažil vstřelit branku, ale žalostná koncovka a nedůrazné zakončení přineslo poločasovou plichtu.

Domácí tým podporovaný skvělými fanoušky vstoupil do druhého poločasu o hodně lépe a ztratil také ostych z divizního celku. Před brankou Talčíka to několikrát hořelo, na druhé straně pozorná obrana domácích dirigovaná kapitánem Slobodou hostům skórovat nedovolila. V závěru ubývalo domácímu amatérskému celku už fyzických sil, ale nadšením a bojovností dokázal utkání dotáhnout až do penalt, když fotbalisté Slavičína si několikrát dávali zbytečně přednost v zakončení.

V penalté loterii se i letos podruhé usmálo štěstí na hráče Štítné, když jako jediný zaváhal fotbalista FC TVD Mojmír Jaroš, který poslal střelu vedle branky. Naplno tak mohla vypuknout euforie Štítňanů po proměněné páté penaltě Tomáše Hnaníčka. V 1. kole hned za týden vyzve Štítná nad Vláří fotbalisty z Brumova, začátek utkání je v neděli 21.7. v 17 hodin a fotbaloví příznivci by si neměli nechat toto utkání ujít.

TJ Štítná nad Vláří – FC TVD Slavičín 1:1 (1:1) na penalty 5:3
Branky: Holba – Matůš , rozhodující penalta Tomáš Hnaníček

Diváků: 550

Na penalty 5 :3 Vaculík Tomáš, Sloboda Petr, Soja Radim, Hnaníček Michal, Hnaníček Tomáš – Lukaštík Josef, Matůš Lukáš, Macek Filip – nedal Jaroš Mojmír

ČSK Uherský Brod – FC Elseremo Brumov 2:3 (0:2)

Branky : Šindler, Zvoníček a Řehák