Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Fotbalové kabiny i sauna prochází revitalizací

date_range 29.Čvn, 2017 featured_play_list Aktuality

 

Objekt, v němž funguje městská sauna a v němž také mají sportovní kabiny valašskokloboučtí fotbalisté, podstupuje kompletní rekonstrukci. Ta se skládá jednak z vnějších opatření k energetickým úsporám, jednak z obnovy vnitřních dispozic. Budova se tak dočká zateplení obvodových zdí, nové střešní krytiny i oken, nového zdroje vytápění a také rozvodů. V interiéru proběhnou rekonstrukce zdravotechniky, omítek i podlah. Práce by měly být hotové do konce září.

„Pro saunu a sportovní kabiny byl zhotoven projekt celkové revitalizace, který byl rozdělen na dvě části, z nichž první řeší zateplení a změnu vytápění. Náklady této etapy činí 3,8 milionu korun, přičemž 1,26 milionu pokryje dotace Státního fondu Životního prostředí," řekla k investiční akci starostka Eliška Olšáková. „Druhá část se týká rekonstrukce vnitřních instalací a povrchů a počítá s náklady 2,1 milionu korun. Tuto částku vyhradilo město ve svém rozpočtu," doplnila.

Foto: MěÚ Valašské Klobouky

V kabinách dojde ke změně vnitřních dispozic, které byly z hygienického hlediska nevyhovující. V 1. patře budou pro hráče vybudovány nové sprchy a počítá se i se samostatnou místností pro rozhodčího, tak aby zázemí odpovídalo předpisům fotbalové soutěže. Šatny sportovců i sociální zařízení dostanou novou zdravotechniku a omítky, na něž naváží obklady, dlažby, podlahové krytiny a výmalba. Součástí bude také nový šatnový nábytek a vybavení interiérů.

„Vnějšek budovy bude zateplen minerální vatou a na sauně bude s ohledem na provoz provedena odvětrávaná fasáda, aby se předešlo případným problémům s vlhkostí v interiéru. Část budovy bude také opatřena vodorovnou izolací, která zabrání šíření zemní vlhkosti," pověděl Radek Bařinka, vedoucí odboru investic a strategického rozvoje. K energetickým úsporám přispěje i výměna několika oken a v části, kde sídlí sauna, rovněž nahrazení stávajícího topení akumulačními kamny za tepelné čerpadlo.

Lenka Zvonková

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA