Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Fotograf Tomáš Sládeček odhalí své srdce

date_range 31.Čvc, 2014 featured_play_list Aktuality

 

Nová výstava s názvem „Z mého srdce" představí návštěvníkům Informačního centra Pulčín průřez tvorbu ostravského rodáka a milovníka přírody i hudby Tomáše Sládečka.

V pátek 1. srpna 2014 bude v Informačním centru Pulčín zahájena výstava fotografií „Z mého srdce" fotografa Tomáše Sládečka. Vystavené fotografie zachycují oblíbená místa autora z Poodří, Lašska, Beskyd i Valašska.

Tomáš Sládeček (*1947, Ostrava – Vítkovice) fotografuje od roku 1957, kdy si koupil fotoaparát Směna. Jeho učiteli byli Květoslav Kubala, Eduard Dvorský, Zdeněk Čermák a Bohumil Růžička. Od roku 1973 byl dopisovatelem a autorem fotoreportáží do novin Nová svoboda či Ostravský večerník i dalších periodik. V roce 2012 byla jedna z jeho fotografií oceněna na soutěži v Lisabonu. Naposledy vystavoval v Ostravě – Vítkovicích v domě rodáků.

 Výstava s názvem „Z mého srdce" Tomáše Sládečka (foto archiv obce Francova Lhota)

„Pulčíny jsem si pro výstavu vybral, protože jsem je v loňském roce navštívil na kole a nesmírně se mi líbila jak zdejší nádherná krajina, tak i místní galerie", podotkl autor.

Vernisáž výstavy za účasti autora proběhne v pátek 1. srpna od 16 hodin v IC Pulčín. Výstava bude přístupná do 20. září. Otvírací doba IC je v srpnu denně od 10 do 16 hodin, v září pak o víkendech.

Budova bývalé školy, ve které sídlí Informační centrum Pulčín, byla rekonstruována díky projektu Školící a informační centrum na hranici ČR-SR Pulčín, který Obec Francova Lhota realizovala za přispění Programu přeshraniční spolupráce SR- ČR v roce 2009.

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA