Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Francovolhotští školáci si vyzkoušeli mlácení obilí

date_range 20.Říj, 2020 featured_play_list Aktuality
arrow_drop_up Mlácení obilí na historické mlátičce ve Francově Lhotě

Valašská nadace Francova Lhota připravila pro žáky třetí třídy místní základní školy zajímavé setkání v rámci akce Od zrníčka ke chlebíčku. Děti se seznámily s tím, co se dále děje s obilím, které v létě pomáhaly na poli sklízet.

 

„Několik ochotných dospělých ukázalo dětem, jak se mlátí obilí na historické mlátičce. Dnes už děti tuto práci nemají možnost nikde vidět. Bylo to pro ně zajímavé. Mohly pomáhat s úklidem slámy a nabrat si do dlaní zrní, ze kterého vznikne mouka,“ popsala Drahomíra Trchalíková z Valašské Nadace. U výroby mouky budou děti rovněž, celý proces zhlédnou v soukromém mlýně v Horní Lidči. Následně bude z mouky upečený chléb a hostie pro jejich první svaté příjímání.

Francovolhotší školáci si vyzkoušeli mlácení obilí

„Celé toto dění je připomínkou významného francovolhotského rodáka – kardinála Štěpána Trochty. Obilí vyrostlo na poli, na kterém hospodařili jeho rodiče,  a mlátilo se ve stodole u Muzea Kardinála Š. Trochty, která je v jeho rodném domě,“ dodala Drahomíra Trchalíková. Letos proběhl již 18. ročník této akce.

 

Foto: Valašská nadace

 

-red-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA