Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

František Segrado míří do státní opery

date_range 30.Led, 2009 featured_play_list Aktuality
 
 
VSETÍN, PRAHA – Valašský všestranně nadaný umělec František Segrado míří na nejbližší měsíce do Státní opery v Praze. Získal totiž angažmá v nové hře Michala Horáčka a Petra Hapky nazvané Kudykam. Segrado si tak zahraje a zazpívá po boku i takových hvězd jako je Ljuba Skořepová, Vojtěch Dyk či Lucie Bílá.

František Segrado přitom obsadí jednu z výraznějších vedlejších rolí. „Bude to pro mě nezvyk, nikdy jsem nezpíval v sále, který má více než jeden balkon," komentoval s úsměvem své angažmá František Segrado. Jako jediný přitom nebude mít alternaci. „František je totiž jedinečný," vysvětluje Michal Horáček.

Valašský umělec tak dostal příležitost podílet se na umělecky velmi zajímavém projektu, k němuž byli podle jeho autora a uměleckého šéfa přizváni jen ti nejtalentovanější. „Po dlouhých a náročných castinzích se nám podařilo shromáždit ty, které pokládám za majitele nejvýraznějších talentů v česko-slovenském kulturním prostoru," říká Horáček, který tak vyzdvihl kvality i valašského umělce a na dotaz, čím jej oslovil právě František Segrado, odpověděl: „Vypadá jako famózní tanečník. Pro svou roli to bude potřebovat. Nadto i vcelku slušně zpívá, zdá se mi."

Segrado si tak v nové Horáčkově hře zahraje a zazpívá vedle Vojtěcha Dyka, Csongora Kassaie, Karla Dobrého, Niny Divíškové, Ljuby Skořepové, Ondřeje Rumla, Jana Maxiána nebo Marka Holého. „Kromě zmíněných přijdou i hostující hvězdy – Jarek Nohavica, Karel Gott, Dan Landa, Matěj Ruppert a další, z dam Lucie Bílá, Jana Kirschner nebo Szidi Tobias," jmenoval další účinkující Michal Horáček.

 

Foto

Všestranný umělec František Segrado    foto Eva Stejskalová

 
foto archiv Veselá Bída – vystoupení Val.Klobouky
 

František Segrado však dostal nabídku účinkovat v nové hře přímo, aniž by musel absolvovat jediný casting. „Jednoho dne mi přišla od Michala Horáčka zpráva, ve které se mě zeptal, jestli bych v té jeho nové hře chtěl hrát a zpívat. Tak jsem mu napsal, že ano a zároveň jsem se zeptal, kdo další tam bude účinkovat Pak jsem to nevydržel a zavolal mu a on mi odpověděl, že neví, protože ty ostatní ještě nezná. To mě pobavilo a potěšilo," vypráví Segrado a pokračuje: „Pak jsem se zúčastnil předváděčky pro režiséry s kapelou, ale potom mi nepřišla pozvánka na casting. Tak jsem si říkal, že si to asi Horáček rozmyslel. A když jsem mu volal, abych zjistil, jak to tedy je, řekl mi, že zatímco ostatní měli casting, já jsem měl předváděčku. To mě ovšem také zavazuje."

Valašsko si tak v nejbližších měsících jednoho ze svých nejvýraznějších umělců příliš neužije, protože František Segrado bude trávit spoustu času v Praze. Zkoušky totiž začínají v polovině června a první premiéra se uskuteční 22. října. „Smlouvu mám podepsat na tři roky. Je to nabídka, která se neodmítá. Ale pozná to rodina, Veselá bída a musel jsem odříct i krásnou roli v novém kusu místního divadelního spolku NKVD," říká Segrado a s úsměvem dodává: „Kdyby mi někdo ještě před rokem řekl, že budu zpívat ve státní opěře, tak bych si myslel, že už by neměl pít."

Kudykam je písňový text o 1900 verších. „Pojednává o rozhodnutí, zda má hrdina, žijící v pokojíku v pátém suterénu penzionu Svět vyjít po vzoru svého strýce, který se údajně kdysi na takovou cestu vydal a prý došel kamsi nezměrně vysoko, snad až do přízemí, do nejistoty chodeb za svými dveřmi? Jistě by ho tam očekávala řada nástrah a pokušení… S pomocí své náhle zhmotnělé touhy, kterou je bizarní postava Kudykama, posléze vydá. A mnohokrát lituje, ale mnoho se o sobě dozví…," představuje svou hru Horáček s tím, že autorsky se na projektu podílí také Ondřej Brzobohatý, který skládá scénickou hudbu a aranžuje písně, a Michaela Hořejší, spoluautorka námětu scénografie. „Ta je podstatnou součástí představení," říká autor.

 
Toto však není první projekt, na kterém Segrado s Horáčkem spolupracuje. Jejich cesty se setkaly už před šesti lety. „Byla to spíš náhoda, Michal Horáček točil desku Tak to chodí. Celou hudbu dělal velmi talentovaný muzikant Jarda Svoboda. Každou písničku měl zpívat někdo jiný, takže se hledali interpreti. A Honza Spálený mě tehdy doporučil na jednu písničku. Nakonec z toho byly písničky tři," vzpomíná na počátky spolupráce František Segrado. Oba se znovu setkali v roce 2007 při točení desky Strážce plamene a videoklipů ke stejnojmenné desce, k novému projektu Kudykam navíc vzniká i CD písní, které zazní v této hře. „První nahrávání už máme za sebou," uzavřel František Segrado.

 

 

Eva Stejskalová

 
 
 

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA