Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Gabra a Málinka před interaktivní tabulí

date_range 30.Dub, 2010 featured_play_list Aktuality
 
 
Tak se jmenuje projekt, na kterém pracují již druhým rokem učitelé ze Základní školy Gabry a Málinky ve Štítné nad Vláří. Projekt je realizován v rámci Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost a je spolufinancován ze státního rozpočtu ČR a Evropského sociálního fondu.

Prvním cílem projektu, který je již splněn, bylo vytvoření technického zázemí k moderní výuce. Základní škola vybavila dvě učebny interaktivními tabulemi a notebooky. První učebna slouží k výuce žáků 1. stupně a cizích jazyků. Ve druhé učebně je interaktivní tabule využívána především k výuce dějepisu, ale také dalších předmětů na 2. stupni.

 

foto ZŠ Štítná nad Vláří

 
Druhým cílem projektu bylo vytvoření programového zázemí k moderní výuce. Zde spadá nákup interaktivních učebnic a počítačových výukových programů, které jsou vhodné k prezentační interaktivní formě výuky prostřednictvím interaktivních tabulí. Aby však mohlo být technické i programové zázemí efektivně využíváno, museli učitelé absolvovat celou řadu školení, která se týkala především ovládání interaktivní tabule, tvorby vlastních výukových materiálů ve speciálním software pro interaktivní tabule a využívání informačních technologií v různých předmětech. O tom, že školení padla na úrodnou půdu, svědčí fakt, že učitelé zatím vytvořili přes sto dvacet elektronických výukových materiálů, které pravidelně zveřejňují na vzdělávacím portále www.veskole.cz . Mohou je tak využívat i učitelé na jiných školách. Součástí projektu je i tvorba metodických příruček k využívání informačních technologií v jednotlivých vyučovacích předmětech, pracovních listů, nákup učebnic a podpora projektového vyučování a různých soutěží.

Projekt Gabra a Málinka před interaktivní tabulí je přínosem pro celou školu. Bez realizace tohoto projektu by škola na nákup technického vybavení, programového vybavení, učebnic, uskutečnění školení a podporu aktivních učitelů neměla finanční prostředky.

Základní škola ve Štítné nad Vláří je tak jednou z mála základních škol ve Zlínském kraji, které si dokázaly samy dosáhnout na evropské peníze a nečekaly na tzv. šablony, které mají v dohledné době umožnit zjednodušené čerpání peněz z evropských fondů i ostatním základním školám.

Učitelé z této základní školy vás srdečně zvou na prezentaci projektu, která se uskuteční v rámci Dne otevřených dveří v pátek 7. 5. 2010 od 15 hodin.

 
Eva Trávníčková, manažer projektu
ZŠ Gabry a Málinky Štítná nad Vláří
 

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA