Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Galerie G vystavuje práce maturantů

date_range 31.Kvě, 2015 featured_play_list Aktuality

 

Ve školní Galerii G Gymnázia Valašské Klobouky probíhá až do konce září tohoto roku výstava výtvarných prací letošních maturantů z výtvarné výchovy. V týdnu od 25. do 30. 5. 2015 proběhly na Gymnáziu Valašské Klobouky ústní maturitní zkoušky.

Součástí maturitních zkoušek je ústní zkouška z oboru výtvarná výchova. Student prokazuje své znalosti z teorie a dějin umění a následně před maturitní komisí obhajuje svou ročníkovou práci. Výtvarné maturitní práce jsou vystaveny ve školní Galerii G a v prostorách chodeb gymnázia. Své práce vystavuje devět studentů oktávy a 4. G třídy.

Studenti museli obhájit své ročníkové práce před komisí           fotogalerie

Zuzana Štěpančíková se prezentuje malbami ženských a mužských aktů a figur v duchu surrealismu a vystavuje i snové lepené koláže. Vojtěch Trčka si k maturitě připravil kresebné studie architektury městské zástavby, nakreslil několik budov z Valašských Klobouk. Machů Jana kresebně zhotovila několik portrétů, kdy v portrétu zobrazí tvář realisticky v propojení s futuristickým rozkladem tváře, nakreslila portréty známých herců a v druhé polovině tváře portrét jejich filmové postavy.

Šindlerová Alena nakreslila portréty, a to portréty známých ženských osobností kultury a filmu. Ke kresbám použila techniku kresby tužkou. Dabergerová Marcela si vybrala ke své maturitní práci taktéž svět kultury a filmu a vytvořila malířské koláže filmových a hudebních hvězd v kontrastu černé a základní barvy. Chromíková Alžběta vymodelovala trojrozměrný model Národní knihovny dle návrhu Jana Kaplického.

Janošíková Tereza připravila v galerii výtvarnou instalaci, kdy do různých rámečků zapaspartovala fotografie z evropského města, která sama navštívila. Švachová Taťána vystavuje fotografie přírody a krajiny našeho rodného kraje. Nikol Mňačková představuje své fotografické práce volných figurálních kompozic v plenéru.

Přijďte se potěšit uměním mladých začínajících výtvarníků do Galaerie G na Gymnázium Valašské Klobouky.

Mgr. Jiří Ročák

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA