Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Gastrofestival ve Valašských Kloboukách nabídne speciality

date_range 19.Srp, 2021 featured_play_list Aktuality
arrow_drop_up Ilustrační foto

Gastrofestival bude součástí Setkání muzikantů v Bílých Karpatech v sobotu 21. srpna od 12:00 do 20:00 hodin. Vstup je zdarma. Přijďte si užít spojení hudebních a chuťových zážitků!

 

V sobotu 21. srpna se horní část Masarykova náměstí ve Valašských Kloboukách promění v ráj milovníků gastronomických specialit. Gastro festival, který se uskuteční v rámci tradičního Setkání muzikantů v Bílých Karpatech, nabídne hostům nepřeberné množství chutí domácí i mezinárodní kuchyně.

 

Provozovatelé více než dvaceti food tracků i dalších gastro stánků začnou podávat své pokrmy v sobotu úderem dvanácté hodiny. Návštěvníci se mohou těšit nejen klasické valašské pokrmy nebo produkty od lokálních producentů a z bio farem, ale také na speciality španělské, italské, kanadské, mexické a dalších kuchyní.

Ilustrační foto

„Nejen, že návštěvníky provedeme světovými kuchyněmi, ale představíme jim i speciality z grilu,“ uvedl Lukáš Lauman z pořádající agentury Backstage a doplnil: „Do Valašských Klobouk přivezeme kromě jiných například i několikanásobné výherce burger festivalů z Frýdku – Místku, kteří pod značkou Angel Grill připravují nezaměnitelné jídlo v konvektomatu.“

 

Ochutnat můžete i křupavé červíky

 

Gastro festival je i příležitostí pro odvážné gurmány. Ve Valašských Kloboukách mohou milovníci exotiky ochutnat křupavé červíky. Naopak nejmenší hosty jistě okouzlí sladkosti v podobě mléčného karamelu, bublinkových waflí, oříšků, kozí i škrábané zmrzliny, palačinek a dalších cukrářských výrobků. Dospělým pak jistě přijde po dobrém jídle vhod sklenka vína od moravských vinařů, čepované pivo, výběrová káva nebo další alko i nealkoholické nápoje, které si mohou vychutnat ve speciální relax zóně.

 

Součástí festivalu bude i soutěž v pojídání tradiční valašské speciality „Valašský frgál 2021“. „Pro vítěze je připravena atraktivní výhra v podobě dárkového balíčku v hodnotě až 1500 Kč,“ láká na účast v soutěži Lukáš Lauman.

Ilustrační foto

O bohatý hudební doprovod se v průběhu odpoledne postarají účastníci mezinárodního hudebního a folklórního festivalu Setkání muzikantů Bílých Karpat, kterého je Gastro festival součástí.

 

Akce se uskuteční za dodržení platných nařízení, na místě bude k dispozici dezinfekce u všech stánků.

 

Festival se koná na Masarykově náměstí ve Valašských Kloboukách v sobotu 21. srpna od 12:00 do 20:00 hodin. Vstup je pro všechny zdarma.

 

Při Setkání muzikantů zaparkujte na parkovištích mimo centrum

 

Přespolní návštěvníci, kteří budou o nadcházejícím víkendu přijíždět do Valašských Klobouk na hudební festival Setkání muzikantů v Bílých Karpatech, by měli v co největší míře využít parkoviště mimo centrum. Připraveny budou odstavné plochy v Brumovské ulici v areálu středního odborného učiliště a za tamní autobusovou zastávkou, na ulici Nádražní vedle výrobních a skladovacích hal i u vlakového nádraží, dále u polikliniky, u hřbitova a na zelené ploše pod smuteční síní. Za ohleduplné parkování a respektování dopravních omezení děkujeme.

Masarykovo náměstí bude věnováno hudebnímu dění. Přípravy (foto: pátek 20. 8. 2021)

„Masarykovo náměstí bude během sobotního programu Setkání muzikantů v Bílých Karpatech věnováno hudebnímu dění, které letos doplní také gastrofestival. Z důvodu jeho příprav bude od pátečního odpoledne omezen vjezd na centrální parkoviště a v sobotu zde nebude odstavení vozidel vůbec možné. Podobně bude vjezd omezen i během nedělního festivalového bloku. Pro přijíždějící budou ve městě připravena parkování, na které je navede orientační systém. Děkujeme za pochopení a srdečně zveme na festivalový program,“ uvedl Jaroslav Baloušek, ředitel Kulturního a vzdělávacího střediska Valašské Klobouky.

 

 

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA