Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Gymnazisté poznají studenty z Evropy

date_range 29.Zář, 2010 featured_play_list Aktuality
 
 
Gymnázium Valašské Klobouky se letos na podzim otevře nové spolupráci se školami ze čtyř dalších evropských zemí. Umožní mu to úspěšné splnění nároků vzdělávacího programu Comenius, který je podporován Evropskou unií. Studenti a pedagogové se v rámci dvouletého projektu s názvem „Duch evropských vynálezů – nářadí, udělátka a vize" setkají s kolegy z Dánska, Německa, Španělska a Polska a při jednom ze soustředění je pozvou také do České republiky.

„Účelem je posílit v mladých lidech povědomí o evropské identitě. Proto budou vedeni k práci na společných projektech a budou absolvovat výměnné pobyty v jednotlivých zemích, aby s ostatními kolegy navázali přátelství, prakticky si procvičili své jazykové dovednosti a seznámili se s tradicemi a kulturními hodnotami dalších států Evropy," přiblížila smysl aktivit jejich koordinátorka Eva Oláhová. „Spolupráce partnerských škol je podporována také Evropskou unií, jež každé z nich přiznala odpovídající výši grantu na zabezpečení mobility žáků," dodala. Celkově se tak týdenních stáží zúčastní až 30 valašskoklobouckých studentů druhého ročníku.

 

Studenti valašskoklobouckého gymnázia, kteří se zapojí do programu Comenius (foto archiv školy)

 
Zaměření celé vzdělávací iniciativy vyznívá už podle názvu velmi zajímavě. „Studenti budou bádat, co se v jejich regionu událo v historickém období let 1200 – 2100. Ano, obrazně se podívají i do budoucnosti a zkusí si představit, co jejich země přinesou evropské vědě, výzkumu a kultuře," popsala koordinátorka náplň zadání. Na čtyřech společných workshopech si pak budou jednotlivé týmy své projekty navzájem představovat. První ze studentských setkání se uskuteční už letos v listopadu v polském Jaworzu, kde budou účastníci prezentovat historické momenty, jenž se v jejich zemích udály v roce 1200. V listopadu roku 2011 bude takové soustředění hostit i Gymnázium Valašské Klobouky.

O evropský grant z Programu celoživotního učení letos v České republice prostřednictvím Národní agentury pro evropské vzdělávací programy požádalo 230 středních škol a podpořeno bylo 150 žádostí, mezi nimi také žádost zdejšího gymnázia. „Díky grantu se našim žákům otevírá obrovská šance zdokonalit si jazyk a navázat mezinárodní kontakty, které jim rozšíří obzory a povedou je k dalším novým možnostem," uzavřela Eva Oláhová.

 
Lenka Zvonková
 
 

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA