Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Gymnazisté připravili vánoční překvapení

date_range 19.Pro, 2013 featured_play_list Aktuality

 

Studenti místního gymnázia připravili pro občany i návštěvníky Valašských Klobouk příjemné překvapení. Ve sklepě pod finančním úřadem instalovali ve spolupráci s pedagogy a za přispění města vánoční Betlém.

Až do konce ledna si ho mohou prohlédnout přes výplň dveří všichni kolemjdoucí. Papírové postavy jsou večer také osvětleny. Studenti výtvarné výchovy 2.G třídy vytvořili figury z kartonu už v loňském roce a letos navázali studenti Zuzana Štěpančíková, Nicol Mňačková, Marcela Dabergerová, Vojtěch Trčka, vytvořením postav ponocného, pasáčka a skupinky oveček.

foto

„Sklep naproti základní umělecké škole složil dříve jako ledárna, teď je v majetku města a jsme rádi, že našel tak hezké využití," řekl místostarosta Martin Janík. „Studentům gymnázia děkujeme také za vytvoření papírových ozdob na vánoční strom před radnicí," dodal.

Také na valašskoklobouckém náměstí se mohou lidé setkat s jesličkami, ve výkladních skříních obchodů jich naleznou celkem sedmnáct. Krásný zvyk, o němž nejstarší zprávy pochází z 15. století, zavedli i v podnikatelském inkubátoru, kde si lze prohlédnout několik Betlémů v rámci adventních trhů.

Sandra Novotná Kollerová

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA