Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Gymnázium hostilo projekt Comenius

date_range 21.Říj, 2011 featured_play_list Aktuality
 
 
Ve dnech od 3.10 – 7. 10. 2011 proběhl v pořadí třetí workshop dvouletého projektu Co m e n i u s.

Hostitelskou zemí tohoto workshopu se stala Česká republika – Valašskokloboucké gymnázium. Při této příležitosti město Valašské Klobouky navštívilo 21 zahraničních studentů a 8 pedagogů.

Náročný týden začal oficiálním otevřením setkání všech partnerských zemí /Dánska, Španělska, Německa a Polska/ v kulturním domě Klobučan za účasti vedení školy ředitelky RNDr. Evy Cepkové a místostarosty Ing. Martina Janíka. Zde proběhly prezentace úkolů vyplývajících z projektu – představit rok 1800 formou videí a scének. Studenti se navzájem představili, komunikovali mezi sebou cizími jazyky /angličtina, němčina, španělština/ a celé dopoledne si příjemně a tvořivě užili. Odpoledne následovalo přijetí na radnici starostou města Ing. Daliborem Manišem. Poté následovala krátká procházka městem a návštěva kulturních pamětihodností.

 

foto Gymnázium Valašské Klobouky

 
Ve středu se zapojení studenti zúčastnili poznávacího zájezdu do Kroměříže /zámek, zahrady/ a Baťova Zlína /muzeum, mrakodrap/. Počasí nám přálo, nálada byla výborná a všichni jsme se vraceli se spoustou dojmů a zážitků. Čtvrtek byl opět pracovní prostřednictvím prezentací osobností, událostí, vynálezů z každé země v období roku 1800. Pak následovalo závěrečné zhodnocení celého průběhu workshopu a zadání úkolů roku 2100 na další společný, čtvrtý, workshop, který se bude konat v dubnu 2012 v německém městě Kiel.
 

foto Gymnázium Valašské Klobouky

 

Závěrem lze konstatovat, že naši studenti předvedli výbornou úroveň při splnění všech úkolů. Naše video s prezentací roku 1800 si v kopiích odvezly domů všechny partnerské země. V současné době už můžeme také sdělit , že jsme obdrželi děkovné emaily od všech našich partnerů za perfektní organizaci, provedení a pohostinnost.

Přínosem pro studenty je bezpochyby otevření „mnoha oken", které ještě donedávna pro ně byly zavřeny. Poznávání nových kamarádů, studentů ze zemí evropské unie, jejich zvyků, tradic a kultur se stává velkou zkušeností. Studenti pobývají v hostitelských rodinách našich partnerů, což jim umožní poznat týden života v dané zemi, prohloubit si své jazykové znalosti a přivézt si mnoho nových zážitků a informací, které v jejich paměti přetrvají jistě několik let a hlavně prožít nadstandardní studentský život na našem gymnáziu ve městě Valašské Klobouky.

Pracovní tým workshopu projektu Comenius – Gymnázium Valašské Klobouky

 
 

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA