Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Gymnázium uctilo památku Václava Havla

date_range 22.Pro, 2011 featured_play_list Aktuality
 
 
Gymnázium Valašské Klobouky důstojně uctilo památku prezidenta Václava Havla. Vyučující výtvarné výchovy vytvořil pietní místo s fotografií Václava Havla v mezipatře historické budovy gymnázia.

Studenti a učitelé zde vzpomínali na zemřelého prezidenta. Někteří zapálili svíčku, jiní v tichosti postáli. Učitelé, hlavně vyučující českého jazyka, literatury a dějepisu, vzpomněli osobnost Václava Havla ve svých hodinách.

 

foto Jiří Ročák

 
Učitelé literatury připomněli Havlovo dílo dramatické i literární. V dějepisu byla připomenuta jeho historická role v boji proti totalitě v celé Evropě a jeho boj za lidská práva na celém světě. Studentům byla vysvětlována úloha Václava Havla při Sametové revoluci v roce 1989 a při budování demokracie v našem státě. Demokracie, která je pro studenty již samozřejmostí, jako něco, co berou jako součást svého života a světa. Studenti se seznámili s Chartou 77, komunistickou perzekucí a diskutovali o úloze studentů při přechodu z totality v demokracii.

Studenti a učitelé uctili památku Václava Havla také minutou ticha, a to před filmovým představením, které ve středu navštívili. K uctění památky je vyzvala vedoucí Informačního centra Valašské Klobouky paní Marie Kolajová, která při této příležitosti vzpomněla na velkou osobnost našich dějin, dramatika, disidenta, politika a prezidenta, na Václava Havla.

Jiří Ročák

 
 

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA