Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Hasiči cvičili likvidaci lesního požáru

date_range 29.Srp, 2015 featured_play_list Aktuality

 

V pátek 28. 8. proběhlo taktické cvičení u obce Poteč, kterého se zúčastnilo sedm jednotek profesionálních a dobrovolných hasičů.

„Námětem včerejšího taktického cvičení, které se uskutečnilo u lokality Královec poblíž obce Poteč na Valašskokloboucku, byla likvidace požáru v lesním porostu," vysvětluje tiskový mluvčí hasičů Libor Netopil. Cvičení se zúčastnili profesionální hasiči ze stanice Valašské Klobouky a jednotky dobrovolných hasičů obcí Horní Lideč, Valašské Klobouky, Brumov, Valašské příkazy, Francova Lhota a Poteč. Hasiči na místo výcviku vyrazili s šesti cisternovými vozy a dvěma dopravními automobily.

 Hasiči si ověřovali rychlost zásahu          Foto: HZS Zlínského kraje             Fotogalerie

Cvičení bylo zahájeno v 18:10 hodin vyhlášením požárního poplachu. Do šesti minut se na místo fiktivního požáru dostavila první jednotka dobrovolných hasičů obce Horní Lideč. Tu pak v dalších minutách následovaly ostatní povolané jednotky. Hasiči postupně připravili dopravní vedení a rozvinuli několik útočných proudů, kterými ohraničili plochu asi 100 x 100m zasaženou požárem. Část techniky byla vyčleněna k doplňování vody do zasahujících cisteren.

Před dvacátou hodinou bylo cvičení ukončeno a jednotky se postupně začaly vracet na své stanice. Jak ukázaly předchozí prázdninové týdny, které byly provázeny extrémně teplým a suchým počasím, má výcvik hasičů ve zdolávání požárů v lesních porostech své opodstatnění. „Rychlost zásahu ve zpravidla špatně přístupných lokalitách může mít zásadní vliv na omezení rozsahu požárů a vzniklé škody," dodal Libor Netopil.

-tz- 

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA