Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Hasiči lezci z celé ČR trénovali záchranu osob

date_range 27.Dub, 2018 featured_play_list Aktuality

 

Profesionální hasiči lezci Hasičského záchranného sboru Zlínského kraje hostili své kolegy instruktory lezce ze všech krajů České republiky ve Zlínském kraji, kde ve dnech od 24. do 26. dubna 2018 absolvovali odbornou přípravu a pracovní jednání lektorského sboru Hasičského záchranného sboru ČR pro práci ve výšce a nad volnou hloubkou.

Letošní ročník této odborné přípravy měl i mezinárodní účast kolegů ze Slovenské republiky. V rámci teoretické části prezentovali systém odborné přípravy ve své zemi.

Lezci první den absolvovali teoretickou část. Druhý den se již teorie proměnila v praxi. Ta se skládala ze dvou částí. „První byla záchrana osoby z ochozu komínu ve výšce 100m. Toto cvičení probíhalo na nejvyšším komínu ve Slavičíně. Nezávisle na sobě zde pracovala dvě družstva, která zachraňovala svého figuranta. Každá skupina cvičila jiný styl záchrany osoby, aby se zjistilo, který je rychlejší a účinnější," popsala tisková mluvčí hasičů Lucie Javoříková.

Cvičení ve Slavičíně                     foto: HZS                   fotogalerie

Druhá praktická část probíhala na železničním mostě ve Valašských Kloboukách. „Zde lezci trénovali transport zraněné osoby ve vanových nosítkách z jedné strany údolí na druhou s využitím překážky právě v podobě uvedeného mostu. Družstva opět pracovala nezávisle na sobě, stejným postupem a měřila se délka času přesunu," upřesnila Lucie Javoříková.

Cvičení ve Valašských Kloboukách                     foto: HZS                   fotogalerie

Třetí den lezci absolvovali další praktickou část, a to bezpečný pohyb v přírodních terénech na skalách v Lukově na Zlínsku.

-tz- 

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA