Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Orkán Sabine Zlínský kraj šetřil, přesto napáchal škody

date_range 10.Úno, 2020 featured_play_list Aktuality
arrow_drop_up Vzrostlý strom spadl na zaparkovanou dodávku, foto: HZS

PONDĚLÍ 10. 2. 2020: Už od brzkých ranních hodin zaměstnávají hasiče a energetiky ve Zlínském kraji popadané stromy, které mohou za problémy na cestách i v dodávkách elektrického proudu. V souvislosti se silným větrem hasiči během dnešního dne vyjeli k třem desítkám popadaných stromů na komunikace, k šesti utrhnutým plechovým střechám a jednoho komínu.

 

Na Vsetínsku je bez proudu asi 700 odběratelů v okolí Poličné, Krásna nad Bečvou a Valašské Bystřice. „Na opravách pracujeme a snažíme se obnovit dodávky co nejdříve. Zrušili jsme všechny plánované opravy, abychom měli k dispozici maximální počet elektromontérů a techniků. Většina poruch by měla být odstraněna během dopoledne, další do večera. Závisí ovšem na vývoji počasí a síle větru,“ uvedl v sedm hodin ráno Vladislav Sobol, mluvčí Skupiny ČEZ.

 

Orkán Sabine ve Zlínském kraji, foto: HZS

 

Na Valašsku prozatím vítr velké problémy z pohledu hasičů nezpůsobil. Horší je to ve Zlínském kraji na Uherskohradišťsku a na Kroměřížsku. „V obci Komňa a v obci Chvalnov hasiči připevňovali odlétávající plech ze střech. V obci Suchá Loz vítr strhl celou střechu rodinného domu. Ve Valašském Meziříčí na ulici Sokolská vítr poničil ve výšce 4 metrů reklamní plachtu a hrozil její pád na vozovku,“ informovala mluvčí hasičů Lucie Javoříková. Pravděpodobně vítr má za vinu převrácení kamionu na bok u Uherského Brodu.

 

Lezci ve Valašském Meziříčí z výškové budovy sundali reklamní plachtu, neboť hrozil její pád na veřejné prostranství. Veškeré tyto události se obešly bez újmy na zdraví.

 

Vítr v odpoledních a večerních hodinách potrápil především Zlín a okolí

 

Hasiči vyjížděli celkem 17 krát k událostem v důsledku silného větru. I v samotném centru krajského města měli hasiči plné ruce práce.

 

Foto: JSDH Želechovice nad Dřevnicí, JSDH Hošťálková

 

Například odstraňovali vzrostlý strom na ulici Nad Ovčírnou I., který spadl na zaparkovaná auta. 11 výjezdů měli hasiči na Kroměřížsku, 7 krát na Uherskohradišťsku a pouze v 6 případech vyjeli hasiči na Vsetínsku. Na rozdíl od jiných krajů Zlínský kraj nepřekročil ani sto výjezdů, souvisejících s orkánem Sabina.

 

Úterý 11. 2. 2020

 

Vítr ve Zlínském kraji stále fouká, a to především na Uherskohradišťsku a Vsetínsku. „Po klidné noci jsme od rána přijali již celkem dvanáct oznámení o popadaných stromech na komunikace, elektrické vedení a dodávkové vozidlo a v jednom případě hasiči v Rožnově pod Radhoštěm upevňovali nebezpečně nahnutý komín. V Horním Němčí na Uherskohradišťsku vítr potrápil řidiče kamionu, kterému převrátil přívěs. Zásahy jsou již v menším počtu, ale i tak stále vyjíždíme k novým událostem, souvisejících s větrem,“ informovala mluvčí hasičů Lucie Javoříková.

 

V krajském městě hasiči zasahovali prozatím u třech událostí, kdy odstraňovali stromy na náměstí T. G. Masaryka, kde vzrostlý strom spadl na zaparkovanou dodávku a ve druhém případě byl další strom nebezpečně nahnutý na parkovišti plných vozidel. Na Jižních Svazích na ulici Nad Stráněmi odstraňovali naštíplý strom.

 

Vzrostlý strom spadl na zaparkovanou dodávku, foto: HZS

 

K elektrické síti by podle ČEZU měli být ve Zlísnkém kraji připojeni všichni odběratelé. „Výpadky ještě mohou nastat u nízkého napětí na okrajích vesnic nebo v chatových osadách – v případě poruchy prosíme občany, aby se na nás obrátili prostřednictvím bezplatné linky 800 850 860, poruchu mohou nahlásit také na webu www.bezstavy.cz,“ doplnil Vladislav Sobol, mluvčí Skupiny ČEZ.

 

-red-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA