Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Hasiči vyprošťovali osoby z vysílače Ploštiny

date_range 24.Zář, 2018 featured_play_list Aktuality

 

Krizový štáb města Valašské Klobouky absolvoval před několika dny cvičné svolání, které bylo spojeno s námětovým cvičením jednotek profesionálních i dobrovolných hasičů. Ti vyjížděli k domnělému požáru travního a lesního porostu v lokalitě Ploštiny, kde se nachází televizní a rádiový vysílač Ploštiny (někdy označovaný jako vysílač Královec). Okolnosti si při zásahu vyžádaly rovněž vyproštění tří osob, které zůstaly kvůli dýmu uvězněny na vysílací věži ve výšce několika desítek metrů.

 Cvičení hasičů na vysílači na Královci               foto: Lenka Zvonková                 fotogalerie

„Cvičení prověřilo reakci krizového štábu a také akceschopnost valašskoklobouckých profesionálních hasičů i jednotek dobrovolných hasičů z Mirošova, Smoliny, Lipiny a Valašských Klobouk. Vzhledem k nutnému zásahu ve výškách byla povolána také specializovaná lezecká skupina ze Zlína. Hasiči cvičili u televizního vysílače poprvé, a tak ocenili nejen možnost tréninku v reálném prostředí, ale rovněž seznámení s vysílací technologií, která si v případě požáru žádá zvláštní postup. Všem zasahujícím patří za jejich perfektní práci pochvala," řekla starostka Eliška Olšáková.

 Cvičení hasičů na vysílači na Královci               foto: Lenka Zvonková                 fotogalerie

Při cvičném zásahu dobrovolní hasiči rozvinuli dopravní vedení vody na louku pod areálem vysílače a profesionální hasiči pracovali na záchraně figurantů z věže. „K vyproštění jedné osoby využili výškovou techniku s žebříkem, další osobu zachránili lanovým přemostěním a třetího figuranta spustili ve speciálním šátku," popsal akci referent krizového řízení Petr Hnaníček. Na základně spolupracovali členové Českého červeného kříže, kteří poskytli zachráněným osobám první pomoc.

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA