Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Hasiči vystřihávali vážně zraněného řidiče

date_range 30.Srp, 2010 featured_play_list Aktuality
 
 
V pondělí 30.8.2010 tři minuty před šestou ranní byli hasiči požádáni o pomoc po těžké dopravní nehodě u Sidonie. Na místo vyjela jednotka profesionálních hasičů z Valašských Klobouk s jedním zásahovým vozem. Informoval o tom mluvčí krajských hasičů Ivo Mitáček.

„Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že na hlavním tahu I/57, mezi obcemi Svatý Štěpán a Sidonie, došlo k těžkému střetu osobního auta značky Nissan Almera a nákladního auta," uvedl mluvčí.

Po vzájemném těžkém a čelním střetu došlo k zablokování hlavního silničního tahu na Slovensko. Padesátiletý řidič osobního auta zůstal uvězněn ve vraku s těžkým zraněním. Řidič nákladního auta vyvázl bez zranění.

 

foto HZS Zlínského kraje    více fotek

 
Po příjezdu hasičů bylo vytaženo vyprošťovací zařízení a hasiči se snažili rychle dostat k řidiči zdemolovaného osobního auta. „Zhruba po půlhodině prací se podařilo postupně vrak rozstříhat, uvolnit sevření kolem těla a zraněného řidiče vytáhnout ven. Okamžitě byl předán do péče připravené posádky zdravotnické záchranné služby a po nutném ošetření byl odvezen do nemocnice," popsal Mitáček.

Hasiči dál zajistili vraky vozů proti případnému požáru. „Z poškozeného nákladního auta došlo k většímu úniku provozních kapalin a nafty, který museli hasiči likvidovat sorbenty. Část nafty museli hasiči z nádrže nákladního auta přečerpat," dodal Ivo Mitáček.

Doprava na hlavním tahu byla zcela uzavřena asi jednu hodinu, poté se podařilo část komunikace zprovoznit a uvolnit průjezd po jedné polovině silnice. Okolnosti nehody šetří policie.

 
-red-
 

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA