Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Hasiči zachránili muže zavaleného stromem

date_range 22.Úno, 2016 featured_play_list Aktuality

 

V pondělí dopoledne vyjela jednotka profesionálních hasičů stanice Valašské Klobouky na místo hlášeného pádu stromu na muže, který zůstal pod jeho kmenem zaklíněn. Nehoda se podle přijatého oznámení stala v lokalitě Hložec poblíž městské části Brumov, v zalesněném a pro těžkou techniku hasičů nepřístupném terénu.

„Hasiči proto museli poslední úsek cesty absolvovat s veškerým nutným vybavením pěšky. I přes tuto komplikaci se dvanáct minut od výjezdu ze stanice dostali na místo zásahu. Ve zraněném a kmenem stromu zavaleném muži poznali rychle svého kolegu," popsal příjezd hasičů na místo cvičení tiskový mluvčí HZS Zlínského kraje Bc. Libor Netopil.

Dopolední cvičení prověřilo schopnosti hasičů               foto: HZS              další foto (7)

Hasiči pokračovali v plnění prověřovacího cvičení stejně jako při skutečném zásahu. Současně s kontrolou životních funkcí a zjištěním rozsahu zranění, odstranili pomocí motorové pily kmen stromu a zraněného vyprostili.

„Po poskytnutí předlékařské pomoci, zafixování krční páteře a uložení do vakuových nosítek připravili muže k dalšímu transportu. K němu využili vanových nosítek, na kterých dostali zraněného k nejbližší komunikaci," dodal Libor Netopil.

Zásah na místě události zabral hasičům necelých dvacet minut. Po transportu zraněného bylo cvičení ukončeno.

-tz- 

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA