Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Hasiči zapálili v Pozlovicích dům. Zkoušeli zařízení CCS Cobra

date_range 09.Bře, 2019 featured_play_list Aktuality

Hasicí a řezací zařízení CCS Cobra je umístěno na celkem čtyřech prvovýjezdových cisternových automobilových stříkačkách jednotek HZS Zlínského kraje, vždy po jednom v rámci územního odboru a umožňuje mimo jiné efektivnější provedení hasebních a záchranných prací při požárech v uzavřených prostorech. Přesně to bylo ve čtvrtek (7. 3.) simulováno v Pozlovicích, kde byl hasičům zapůjčen objekt bývalého rodinného domu připravený k celkové demolici.

 

Pod vedením zkušených lektorů provedli příslušníci z centrální hasičské stanice Zlín realizaci několika scénářů provádění hasebních prací při požáru rodinného domu za použití tohoto zařízení.

 

„Pro simulaci požáru byly použity převážně přírodní hořlavé materiály vyvíjející méně produktů hoření a rovněž díky příhodným povětrnostním podmínkám nedošlo při samotném hoření k žádným nežádoucím účinkům na obyvatele v okolí objektu. Pro případ nepředpokládaného nežádoucího rozšíření požáru byli v záloze připraveni také hasiči ze stanice Luhačovice, kteří však dle plánu zasahovat nemuseli,“ popsal Tomáš Bártek, specialista v oblasti IZS a řízení jednotek požární ochrany HZS Zlínského kraje.

CCS Cobra v akci, foto: HZS

Celá událost byla také zpestřením pro děti z místní mateřské školy, které za doprovodu svých učitelek celé dění z bezpečné vzdálenosti pozorovaly. Na základě jejich nadšených reakcí lze soudit, že v budoucnu bude mít HZS ČR minimálně o několik uchazečů o zaměstnání více.

 

Hašení požáru se zařízením CCS COBRA

CCS Cobra, obrázek: nordexeurope.cz

Hasební technika CCS COBRA může řezat otvory jakékoliv velikosti ve střechách, stěnách a dveřích budov za účelem ventilace/odstranění žáru a kouře. Současně se při řezání vodní mlha mění na páru. Tento proces spotřebovává velké množství energie, kterou odebírá ze žáru ohně. Prostor kolem ohně se ochlazuje, zároveň je spotřebováván kyslík a dochází k tlumení ohně.

 

Hasiči zkoušeli zařízení CCS Cobra v Pozlovicích, foto: HZS

 

 

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA

PRAKTICKÉ INFORMACE

inpocasi