Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Hasiči z Valašska pomáhají na jižní Moravě

date_range 28.Čvn, 2021 featured_play_list Aktuality
arrow_drop_up Hasiči ze Zlínského kraje pomáhají v Mikulčicích. Foto: HZS

I když silné bouřky, vítr a déšť zasáhly i Zlínský kraj a od čtvrtečního večera přijímali hasiči na tísňovou linku mnoho žádostí o pomoc s odstraňováním následků, naštěstí nebyl náš kraj zasažen tak vážně, aby nemohli hasiči vyrazit na pomoc svým kolegům HZS Jihomoravského kraje.

 

Tři desítky hasičů už v pátek 25. června vyjely na jih Moravy. „Odřad je složen z profesionálních hasičů napříč celým krajem a z jednotek sboru dobrovolných hasičů obcí Fryšták, Nedakonice, Halenkov, Chropyně a Mirošov u Valašských Klobouk,“ upřesnila mluvčí hasičů Lucie Javoříková.

 

 

S technikou hasiči dorazili do obce Mikulčice na Hodonínsku, kde si vybudovali zázemí, díky kontejneru nouzového přežití, který si přivezli s sebou.

 

Hasiči z našeho kraje si s sebou přivezli kontejnery nouzového přežití. Foto: HZS

 

„Hasiči především odklízeli sutiny, kterých je v obci mezi domy spousty a řezali popadané stromy a velké větve. U domů, kterým tornádo sebralo střechu, provedli hasiči nouzové zastřešení. A v několika domech zapažili konstrukce domů proti jejich zřícení,“ popsala Javoříková. V neděli večer se první odřad vrátil domů, ale již v pondělí ráno vyrazí do Mikulčic noví členové odřadu.

 

 

Hasiči ze Střelné pomáhají v Moravské Nové Vsi

 

 

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA