Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Hejtman a primátor chtějí urychlit stavbu dálničního přivaděče

date_range 04.Kvě, 2023 featured_play_list Aktuality
arrow_drop_up Ilustrační foto: archiv ŘSD

Zrychlit výstavbu dopravního napojení Zlína na dálnici D49 chtějí vedení Zlínského kraje a města Zlína. Hejtman Radim Holiš a primátor Jiří Korec to ve středu 3. května stvrdili slavnostním podpisem deklarace v sídle kraje. Obě strany se dohodly, že budou společně koordinovat postup příprav stavby, vzájemně se informovat a vytvoří koordinační výbor, který bude dohlížet na zrychlení celého projektu.

 

Stěžejní částí přivaděče do Zlína je stavba D4902.1 Fryšták – Lípa, 1. etapa, kterou připravuje Ředitelství silnic a dálnic ČR. Na ni pak navazují další úseky přivaděče, které investorsky řídí spolupracující partneři, tedy Zlínský kraj, město Zlín a Správa železnic. Celková délka přivaděče Zlín (propojení dálnice D49 a silnice I/49) je plánovaná v délce přibližně 6 kilometrů.

Hejtman Radim Holiš a primátor Jiří Korec

„Napojení Zlína na nově budovanou dálnici D49 je zcela klíčové pro kraj i samotné město. Roky se nic nedělo, dokud nezačala výstavba D49, a proto je teď nutné vše zrychlit a co nejdříve začít stavět. Budeme žádat o podporu Ministerstvo dopravy a vládu, aby byl přivaděč zařazen mezi stavby financované z rozpočtu Státního fondu dopravní infrastruktury, popřípadě Evropské unie,“ uvedl hejtman Zlínského kraje Radim Holiš.

Hejtmanství i zlínský magistrát se také dohodly na vytvoření koordinačního výboru, který bude dohlížet na urychlení přípravy projektů za všechny čtyři investory. „Fakt, že komunikaci propojující budovanou dálnici D49 a silnici I/49 dlouhou zhruba šest kilometrů staví čtyři investoři, je určité specifikum České republiky. Proto vnímáme potřebu co nejvíce tyto jednotlivé subjekty koordinovat. Zároveň je pro získání externího spolufinancování vhodné jasně deklarovat, že se jedná o jednu významnou stavbu, ačkoliv ji staví více partnerů. Věřím, že se nám tak podaří zrychlit přípravy, samotnou stavbu i získat potřebné vícezdrojové financování,“ doplnil primátor města Zlína Jiří Korec.

 

Zlínský kraj se zavázal dokončit přípravu propojení mezi křižovatkou silnic II/490 a III/4911 u Kostelce po křižovatku u obchodního centra Kaufland, včetně napojení ulice Sokolské. Město Zlín pak dokončí přípravu propojení mezi křižovatkou u obchodního centra Kaufland kolem místní části Zálešná s napojením na ulici Podvesná XVII. Po vydání stavebního povolení převezme zodpovědnost za realizaci obou úseků Zlínský kraj. Po jejím dokončení zařadí město Zlín stávající silnici II/490 do svých místních komunikací (ulice Sokolská a Dlouhá).

 

Další plánované úseky dálnice D49

 

Pro zvětšení klikni na obrázek.

 

Fryšták – Lípa, 3. etapa

Předpokládané zahájení výstavby: 2029

Lípa – Vizovice

Předpokládané zahájení výstavby: 2030

Vizovice – Pozděchov

Předpokládané zahájení výstavby: 2031

Pozděchov – Horní Lideč

Předpokládané zahájení výstavby: 2031

Horní Lideč – hranice ČR/SR (Střelná)

Předpokládané zahájení výstavby: 2031

 

 

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA