Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Hledají se náhradní rodiče. Beseda odpoví na otázky ohledně pěstounství

date_range 19.Bře, 2019 featured_play_list Aktuality

Lidé, kteří přemýšlejí, že by mohli do své rodiny přijmout opuštěné dítě, budou mít příležitost prodiskutovat všechna pro a proti, která je v této souvislosti napadají. Stačí, když přijmou pozvání na besedu o pěstounské péči, která se bude konat v úterý 26. března od 16 hodin v Rodinném centru Kaštánek. Na dotazy budou odpovídat psycholožka Markéta Šobáňová a sociální pracovnice Jana Surmařová. Akci pořádá orgán sociálně-právní ochrany dětí Městského úřadu Valašské Klobouky.

 

„Při besedě budeme společně otevřeně hovořit o všech stránkách náhradní rodinné péče. V naší praxi se mnohdy setkáváme s obtížným hledáním náhradních rodin pro opuštěné děti, a tak bychom chtěli nabídnout prostor pro diskusi s lidmi, kteří třeba o poslání pěstounů uvažují, ale zatím váhají,“ vyjádřila sociální pracovnice Jana Surmařová, sociální pracovnice pro náhradní rodinnou péči. „Hledáme náhradní rodiče, kteří umí darovat lásku a pochopení, kteří jsou ochotní se vzdělávat a dále na sobě pracovat, kteří chtějí dát svému životu nový smysl,“ popsala.

 

„Opuštěné děti mají v dětských centrech vše materiální zajištěno, ale chybí jim stabilní pečující osoba, která by byla jen pro ně, ve dne i v noci, v okamžicích radostných i smutných, ve zdraví i v nemoci. Někdo, kdo by je připravil na život „tam venku“ a ke komu by se mohly v dospělosti vracet jako domů,“ dodala Jana Surmařová.

 

 

Jak potvrzuje, mnoho zájemců o pěstounství má zpočátku pochybnosti. „Je to přirozené, protože dobrým pěstounem se nikdo nenarodí. K pěstounství je třeba spousty energie a trpělivosti, ale také efektivní podpory s doprovázením,“ ujistila sociální pracovnice.

 

„Možná je kolem nás někdo, kdo díky svému přesvědčení zvažuje možnost stát se náhradním rodičem. Každého takového zájemce srdečně zveme a budeme rádi, pokud mu zprostředkujeme informace, jež mu v jeho rozhodování pomohou,“ pozvala Jana Surmařová a doplnila, že na besedě budou vítáni také další rodinní příslušníci, přátelé, stávající pěstouni i veřejnost. Hlídání dětí bude zajištěno.

 

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA