Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Hned tři dívky z Valašska uspěly v republikové soutěži pořádané policií

date_range 12.Úno, 2020 featured_play_list Aktuality
arrow_drop_up Ilustrační koláž

Tři děvčata ze základních škol Zlínského kraje získala ocenění v republikovém kole výtvarné a literární soutěže „Zpomal, prosím!“. Hodnotné ceny si převzaly v pátek 7. února v prostorách Muzea Policie České republiky v Praze z rukou koordinátorky projektu „Markétiny dopravní výchovy“ Mgr. Markéty Novotné z Týmu silniční bezpečnosti a zástupců Policie České republiky.

 

Děvčata namalovala obrázky nebo napsala slohové práce na palčivý problém, který dospělé i děti provází každodenním životem, a tím je bezpečný pohyb v silničním provozu. „Až třetinu dopravních nehod způsobí nepřiměřená rychlost. Řidiči by si měli uvědomit, že nehoda se může stát kdykoli, kdekoli a komukoli. Proto není správné a bezpečné za volantem spěchat. Proto Tým silniční bezpečnosti v roce 2019 vyhlásil pro mateřské školy, první i druhý stupeň základních škol výtvarnou soutěž a také literární soutěž na téma: „Zpomal, prosím!“ Děti měly pomocí jakýchkoliv výtvarných či literárních prostředků zpomalit řidiče na silnicích,“ vysvětlila Jitka Lysáčková z oddělení prevence Krajského ředitelství policie Zlínského kraje. A že se jim to povedlo, dokazuje jejich umístění.

 

Magdalena Slováková ze ZŠ Horní Lideč získala první místo ve výtvarné soutěži za obraz hocha, který se věnuje více svému telefonu než okolí. Z důvodu nemoci jejího doprovodu se předávání cen v Praze nezúčastnila.

 

První místo ve výtvarné soutěži získala žačka ze ZŠ Horní Lideč Magdaléna Slováková, třetí místo ve výtvarné soutěži získala žačka ze ZŠ Salvátor Valašské Meziříčí Tereza Pospíšilová, která zároveň získala i druhé místo se svou slohovou prací v literární soutěži a páté místo si v literární soutěži odnáší dívka ze ZŠ ve Valašských Kloboukách Erika Škorová.

 

Tereza Pospíšilová ze ZŠ Salvátor Valašské Meziříčí, třetí místo ve výtvarné soutěži a druhé místo v literární soutěži

 

Celorepublikovému kolu předcházelo celokrajské kolo, kde se policistům z oddělení tisku a prevence a odboru služby dopravní policie Krajského ředitelství policie Zlínského kraje v průběhu měsíce listopadu 2019 sešly stovky výkresů a slohových prací bezmála ze 40 škol z celého Zlínského kraje. „Pětičlenná komise z řad policistů a koordinátora BESIPu pro Zlínský kraj pana Zdeňka Patíka měla nelehký úkol a vybrala 12 nejlepších prací, které jsme následně zaslali do republikového kola a samozřejmě děti odměnili,“ dodala Jitka Lysáčková.

 

Erika Škorová ze ZŠ Valašské Klobouky, páté místo v literární soutěži 

 

 

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA