Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Horní Lideč chystá na červen zajímavé akce

date_range 25.Kvě, 2014 featured_play_list Aktuality

 

Právě bigbítem to všechno začne. První červnovou sobotu se totiž ve sportovním areálu uskuteční koncert skupiny Devon Perpetum. Málokdo z nás si možná vzpomene, že už je to neuvěřitelných čtyřicet let, co tato kapela hraje. Udělejte si proto čas, a přijďte si poslechnout hity této skupiny. Devon Perpetum budou jako předskokani doprovázet skupiny Výfuck, Špagát, od půlnoci pak zahraje Midnight Blue.

Frontman kapely Devon Perpetuum Tonda Fojtů    foto St.Fuks

Jen o týden později se v obci pojede již dvanáctý ročník známého cyklistického závodu „Vařákovy paseky". Start a cíl soutěže je ve sportovním areálu. Pořadatelé stejně jako v loňském roce připravili okruh pro malé závodníky. Zasoutěžit si tak může každý, kdo dosáhl věku čtyř let a má jízdní kolo. Ti starší samozřejmě budou mít trať podstatně těžší. Přihlášky na závod najdete na webových stránkách obce Horní Lideč.

Závod Vařákovy paseky 2012 (foto archiv pořadatelů)

Koho zatím nezaujala ani jedna z pozvánek, snad ho potěší originální výstava prací žáků místní praktické školy. Výjimečná je už svým názvem. Děti Vás totiž zvou na ochutnávku výtvarných dobrot. Dílka dětí jsou k vidění hned na dvou místech, a to v knihovně a ve výstavní síni betlému. Zavítat na ni můžete už od příštího úterý (tj. 27. května 2014).

První pátek v měsíci do Horní Lidče přijede redaktorka Českého rozhlasu Radiožurnálu Michaela Vetešková. Se žáky základní školy bude besedovat nejen o práci v rozhlase, ale také o svých knížkách. Je autorkou knih pro děti „Jak maminka vylezla na strom" a „Jak maminka vylezla na věž". Toto zajímavé povídání bude probíhat v betlému. Na děti ovšem čeká náročný úkol. Připravit reportáž z místa, kde se nacházejí. Naučit by je to měla Michaela Vetešková v interaktivní dílně.

6. června 2014 – beseda s redaktorkou Českého rozhlasu Radiožurnálu
7. června 2014 – přehlídka lidčanských kapel, začátek v 19:00 hodin
14. června 2014 – cyklistický závod Vařákovy paseky, prezentace závodníků začíná v 08:30 hodin, samotný závod vypukne o hodinu a půl později
27. května až 20. června 2014 – výstava neboli „ochutnávka" prací žáků základní praktické školy

Ludmila Brousilová, Obec Horní Lideč   

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA