Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Hornolidečský betlém zamíří do Bratislavy

date_range 28.Led, 2014 featured_play_list Aktuality

 

Mezinárodní veletrh cestovního ruchu s názvem ITF Slovakiatour se v letošním roce koná již po dvacáté. Jeho dějištěm je hlavní město Slovenska, Bratislava. V rámci střední Evropy má nezastupitelnou pozici a patří k nejvýznamnějším událostem. Veletrh každý rok přináší komplexní servis pro veřejnost, která chce cestovat do zahraničí nebo poznávat krásy Slovenska. Partnerem letošního ročníku je i Moravskoslezský kraj. První den veletrhu je určen pro odbornou veřejnost, ostatní tři dny pro zájemce o cestování.

Do Bratislavy se ve čtvrtek vydá i náš Betlém. Představí tam návštěvníkům svou krásu, skromnost, ojedinělost, a také nezastupitelnost, kterou si v rámci Zlínského kraje (a snad i celé České republiky) získal. Své místo bude mít ve stánku Trenčianského kraje.

Betlém v Horní Lidči

O tom, že je o česko-slovenský Betlém stále zájem, svědčí i slova Josefa Tkadlece, starosty Horní Lidče a současně autora námětu expozice. Podobného veletrhu se totiž zúčastnil před dvěma týdny v Brně. Konal se tammezinárodní veletrh turistických možností v regionech Regiontour 2014. „Betlém jsme představili formou videoklipu promítaného na televizní obrazovce. Zájem o náš stánek byl značný. Za čtyři veletržní dny jsme rozdali přibližně patnáct set kusů betlémských letáčků. Z odborné veřejnosti se o betlém zajímali zástupci cestovních kanceláří, pracovníci informačních center i novináři," vysvětluje starosta.

Betlém se co do počtu návštěvnosti řadí k takovým národním kulturním památkám jako je státní zámek Náměšť nad Oslavou, zámek Slatiňany nebo národní kulturní památka Rotunda sv. Jiří na Řípu. Ročně jeho expozici shlédne dvanáct až patnáct tisíc lidí.

Ludmila Brousilová

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA