Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Hornolidečský kostel slavil významné výročí

date_range 01.Říj, 2014 featured_play_list Aktuality

 

„Chtěl bych poděkovat všem, kteří kostel svatého Václava stavěli." Tato slova zazněly na začátku sobotní slavnostní mše z úst starosty obce Horní Lideč. Důležitost oslav vyzdvihnul také generální vikář olomouckého arcibiskupa, který byl v roli hlavního celebranta.

Uplynulá neděle byla pro náš národ významným dnem. Svátek slavil svatý Václav, patron české země. Svatému Václavovi je zasvěcený i kostelík v Horní Lidči, který právě v letošním roce slaví dvacet let od svého vysvěcení. „Posvěcení kostela a jeho oslavování byla vždycky velká slavnost," zdůraznil generální vikář olomouckého arcibiskupství Mons. Jiří Nuzík během slavnostní mše v kostele, na kterou dorazily téměř čtyři stovky věřících, hostů, kněží, ale i lidí z okolních vesnic nebo náhodných turistů. 

foto obec Horní Lideč

Hornolidečský kostel svatého Václava vysvětil 2. října 1994 olomoucký arcibiskup Jan Graubner. „Obec získala takový svůj orientační bod a zařadila se mezi mnohé stovky obcí v České republice, které mají svůj svatostánek," promluvil na začátku obřadu starosta obce Josef Tkadlec. A dodal: „Chtěl bych využít této příležitosti, a poděkovat těm lidem, kteří kostel stavěli. Mnozí z nich jsou dneska tady, ale mnozí, kteří tomu obětovali všechno, už tu nejsou, zemřeli nebo jsou tak nemocní, že tu nemohou být s námi. Takže i na ně, bych si za obec přál, abychom si vzpomněli."

foto obec Horní Lideč

Oslavy neměly jen oficiální část programu, mezi kterou patřila právě sobotní mše svatá. Kdo chtěl, mohl si posedět u dobrého burčáku, sladkých koláčků, odpoledne zavítat na koncert hudební skupiny Paprsky, večer na pouťovou zábavu a v neděli pak přímo na pouť.

Ludmila Brousilová

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA