Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Hostětín se stal absolutním vítězem E.ON Energy Globe

date_range 26.Říj, 2020 featured_play_list Aktuality
arrow_drop_up Starosta Hostětína Jaroslav Boleček. Foto: E.ON Energy Globe

Obec Hostětín zabodovala v sobotu v soutěži E.ON Energy Globe, a to hned dvakrát. Zvítězila v kategorii Obec a vyhrála i národní cenu pro absolutního vítěze. Soutěž oceňuje projekty a nápady, které pomáhají šetřit přírodu a energie. Malá obec z úpatí hraničního hřebene Bílých Karpat za celkové vítěztví obdržela Škodu Octavii iV s Plug-in Hybridním pohonem na jeden rok a za vítězství v kategorii Obec poukaz na solární systém ohřevu vody v hodnotě 110 000 Kč.

 

Hostětín je příkladem obce, která dlouhodobě klade důraz na trvale udržitelný rozvoj s co největší šetrností k životnímu prostředí. Obec aktivně využívá místních zdrojů a obnovitelných energetických surovin. Přestože jde o malou obec v podhůří Bílých Karpat se zhruba 200 obyvateli, její ekologické a dobře fungující projekty slouží jako vzor pro další samosprávy. Její význam ocenil při své návštěvě v roce 2010 i britský princ Charles.

„S ekologickým přístupem jsme začali již před 25 lety, když jsme vybudovali kořenovou čistírnu odpadních vod,“ říká starosta Hostětína Jaroslav Boleček a dodává: „Čistírna odstartovala další podobné projekty, jako jsou solární panely, fotovoltaické elektrárny, výtopna na biomasu z regionálních zdrojů či šetrné veřejné osvětlení.“ Kromě nich v obci funguje i bio moštárna a vzdělávací centrum Veronica, které sídlí v pasivním domě s přírodní zahradou.

 

Místní ekologické projekty mohou být dobrým vzorem a příkladem ekologicky udržitelných postupů a realizací, kterých se nemusí bát ani jakákoliv jiná obec bez ohledu na svou velikost. Hostětín ukazuje, že když se chce, tak to jde a že udržitelný rozvoj obcí se může klidně stát v naší republice standardem rozvoje.

 

 

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA