Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Hrad má získat zpět mohutné hradby

date_range 23.Zář, 2017 featured_play_list Aktuality

 

Hlavní část projektu tvoří investice do obnovy dolních hradeb brumovského hradu a rekonstrukce mlýna v Nemšové, ze kterého vznikne nové informační centrum, které návštěvníkům umožní nahlédnout do minulosti vodního mlýna. V rámci české části projektu bude provedeno zpevnění čela hradu – vstupní partie tak získá alespoň v náznaku podobu mohutné pevnosti.

Návrh zahrnuje práci s terénem a také úpravy zdiva obvodové hradby. Čelo momentálně rozebrané a sesuté hradby by mělo získat pevnou formu a návštěvník tak získá při vstupu alespoň částečnou představu o někdejší mohutnosti celé přední partie hradu s výrazným dělovým bastionem natočeným proti úbočí na západě. Úpravy současně nahradí dožívající provizorní oplocení.   

Pohled na dolní hrad, žlutě označeny části rekonstrukce     obrázek: Město Brumov-Bylnice

Rozpočet vedoucího partnera (Město Brumov-Bylnice): 232 534,35 EUR

Rozpočet hlavního přeshraničního partnera (Mesto Nemšová): 142 472,22 EUR

Celkový rozpočet projektu: 375 006,57 EUR

Výše předpokládaného NFP (nenávratného finančního příspěvku) je  344 629,50 EUR (je to celková maximální výše dotace na celý projekt – zahrnuje tak i obnovu hradeb v Brumově i rekonstrukci mlýna v Nemšové)

Žádost o finanční příspěvek byla doporučena ke schválení. Aktuálně musí všichni partneři projektu doložit doklady k prokázání podmínek. Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR poté vydá Rozhodnutí o schválení žádosti o NFP a řídící orgán vyzve partnery k doložení údajů do smlouvy o NFP, jejíž podpis se předpokládá ve druhé polovině října 2017.

-red- 

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA