Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Hrátky dětí u kolejí mohly způsobit tragédii

date_range 29.Bře, 2010 featured_play_list Aktuality
 
 
Nebezpečnou hrou se bavili v neděli odpoledne dva devítiletí chlapci. Na železniční koleje pokládali kameny a pozorovali, co se s nimi děje při průjezdu vlaku. Nejen, že se sami dostali do ohrožení života, ale podle odborníků mohli způsobit vykolejení vlaku.

Incident se odehrál na vsetínských Rybníkách krátce po poledni. „Obdrželi jsme telefonické oznámení od tamních občanů, hlídka strážníků proto okamžitě vyrazila na místo a skutečně tam zajistila dva chlapce, kteří se bavili touto nebezpečnou horu," popisuje případ ředitel vsetínské městské policie Nikolaj Martinák.

 
Oba chlapci byli předáni rodičům a případ nyní šetří státní policie. „Ta zkoumá, zda nedošlo ke spáchání přečinu nebo některého trestného činu, například obecného ohrožení. I přesto, že by byl případ vzhledem k věku dětí odložen, hrozí zde uložení nápravného výchovného opatření," dodal Martinák.

Podle odborníků totiž mohlo v důsledku tohoto jednání dojít k vykolejení vlaku. A to už i v případě položení kamenů o velikosti frakce pět až deset centimetrů. „V případě, že by na více takových kamenů najel lehčí motorový vlak, mohlo by teoreticky dojít k jeho vykolejení," potvrdil mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal.

Eva Stejskalová

 

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA