Hrdinou utkání se stal brumovjan Erik Fojtík

date_range 18.Bře, 2010 featured_play_list Aktuality

V kanadském Vancouveru ve středu pokračoval paralympijský turnaj ve sledge hokeji. Český tým v něm nastoupil v bojích o 5. – 8. místo proti Itálii. V první půli se našemu celku dařilo, druhá však přinesla drama až do samého závěru. Soupeři se podařilo vyrovnat a po prodloužení musely rozhodnout až samostatné nájezdy. Gól, který rozhodl o vítězství vstřelil Erik Fojtík, rodák z Brumova-Bylnice. Češi tak nakonec zdolali Itálii 3:2.

„Ze začátku jsme byli jasně lepším týmem, koncovka se nám však nedařila. Dvougólový náskok nás asi ukolébal. Soupeř nejdříve využil přesilovku a poté skóre srovnal," popsal průběh první poloviny utkání Erik Fojtík.

Čtenáře portálu RegionValassko.cz zdraví z Vancouveru Erik Fojtík

Třetí třetina se stala pro český tým trápením. „Chyběla nám přesná přihrávka a o zakončeni ani nemluvě. Italové ve vidině výhry byli aktivnější a moc nechybělo, aby zápas vyhráli," okomentoval závěr řádné hrací doby český reprezentant.

Dramatický zápas nerozhodlo ani desetiminutové prodloužení a na řadu musely přijít samostatné nájezdy. „Začínali Italové a první nájezd náš brankář kryl. Vycítil jsem šanci a zkusil kličku doprava. No a spadlo to tam. Měl jsem obrovskou radost, že se nám to podařilo," dodal hrdina zápasu Erik Fojtík.

Další gól z nájezdů už nepadl. Český tým byl tedy na nájezdy úspěšnější a v dalším pokračovaní turnaje bude hrát o 5. místo. Soupeřem mu bude Korea, která si účast v tomto zápase vybojovala vítězstvím nad Švédskem 2:1. Zápas se hraje v pátek 19. března ve 23.30 středoevropského času.