Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Intenzivní dešťové srážky ucpaly potoky

date_range 31.Čvc, 2016 featured_play_list Aktuality

 

Ke dvacáté hodině eviduje krajské operační středisko zlínských hasičů téměř stovku událostí spojených s příchodem silných dešťových srážek. První události řešili profesionální a dobrovolní hasiči po půl čtvrté odpoledne na Vsetínsku. Jednalo se o jednotlivé zásahy na odstranění popadaných stromů a čerpání vody.

Před sedmnáctou hodinou začali občané hlásit první události přímo na území krajského města a z jeho bezprostředního okolí. „Intenzita oznamovaných událostí se zvyšovala s každou minutou. Operátoři tísňových linek přijali desítky žádostí o čerpání vody nebo odstranění popadaných stromů," popsal tiskový mluvčí HZS Zlínského kraje Libor Netopil.

Ucpané koryto potoka ve Zlíně            foto: HZS

Po sedmnácté hodině se situace zhoršila i na Kroměřížsku, a to především ve Zdounkách a jejich okolí. „Události byly hlášeny i ze Vsetínska. V převážné většině se jednalo o zatopené sklepy, komunikace, ucpaná koryta potoků, popadané stromy na komunikace a elektrická vedení," dodal Libor Netopil.Hasiči především čerpaly vodu ze zaplavených prostor rodinných a bytových domů, komunikací a technických zařízení. Další zásahy byly provedeny na odstranění stromů a větví popadaných na komunikace, dráty elektrického vedení a v ojedinělých případech i na objekty.

V obci Lhota u Vsetína došlo k ucpání koryta potoku pod mostkem. Voda se začala vylévat na komunikaci a ohrožovala areál blízkého dětského tábora. Na místě až do jedenácté hodiny noční zasahovaly čtyři jednotky hasičů. Událost se obešla bez nutnosti evakuace tábora.

foto: HZS

Ve Štítné nad Vláří se utrhla část svahu nad komunikací. Na místě zasahovaly tři jednotky hasičů. Zeminu se z komunikace podařilo odklidit pomocí bagru z místního zemědělského podniku.

Jednotky profesionálních a dobrovolných hasičů řeší jednotlivé nahlášené události. Všechny události se zatím obešly bez zranění osob.

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA