Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Investice za 31 milionů schváleny. Ve Smolině začnou stavět už příští týden

date_range 15.Dub, 2021 featured_play_list Aktuality
arrow_drop_up Starostka Valašských Klobouk Eliška Olšáková. Foto: archiv města Valašské Klobouky

Po dubnovém zasedání Zastupitelstva města Valašské Klobouky dojde k podstatnému rozšíření objemu letošních investičních akcí. Město získalo dotace na víceúčelové hřiště ve Smolině, opravu zázemí školní družiny kloboucké základní školy, vegetační úpravy v ulicích Brumovská, Hřbitovní a Cyrilometodějská a rovněž na první etapu revitalizace sídliště na Luční. Zastupitelé schválili rozpočtová opatření, kterými investice zapojili do rozpočtu, a tím je posunuli k realizaci ještě v tomto roce. Jejich celkový objem činí 31,2 milionu korun.

 

„Pouštíme se do projektů, které jsou pro Valašské Klobouky v mnohém zásadní. Významně zvýšíme kvalitu veřejného prostoru našeho největšího sídliště, opravíme nevyhovující sociální zázemí školní družiny a tělocvičen, zbudujeme v místní části moderní sportoviště a také zlepšíme zeleň ve frekventovaných lokalitách. Je třeba podotknout, že bez dotační podpory by město tyto investice financovat nedokázalo,“ uvedla Eliška Olšáková, starostka města. Podotkla, že většinou se jedná o projekty, za nimiž stojí dlouholetá příprava.

 

Stavební práce ve Smolině začnou už příští týden

 

Jako první se k realizaci přiblíží smolinské sportoviště, kde začnou stavební práce už v příštím týdnu a skončit by měly v polovině letních prázdnin. Novostavba víceúčelového hřiště s umělým povrchem, oplocením, osvětlením i mobiliářem vyjde na 2,4 milionu korun a 1,6 milionu pokryje dotace z Ministerstva pro místní rozvoj. Hřiště bude vybaveno pro malou kopanou, volejbal, nohejbal a další aktivity.

Hřiště Smolina – současný stav

 

Revitalizace Luční v pololetí

 

Díky schválení první etapy revitalizace na sídlišti Luční bude nyní vypsáno výběrové řízení na zhotovitele a práce by mohly začít zhruba v pololetí. V plánu je vznik nového centrálního hřiště s několika výškovými úrovněmi a pobytovou plochou, výstavba stezky pro pěší a cyklisty, oprava a zvýšení kapacity jednoho z parkovišť a také veřejné osvětlení a sadové úpravy celého revitalizovaného prostranství. Náklady dosáhnou 17,5 milionu korun, dotaci 6 milionů poskytne Státní fond podpory investic.

Vizualizace centrálního hřiště na sídlišti Luční

 

Školní družina a tělocvična

 

Další projekt se věnuje stavebním úpravám a rekonstrukci zázemí školní družiny a tělocvičny. Obnova se dotkne sociálního zařízení, sprch i šaten. Současně budou pořízeny nové pomůcky a nábytek do učeben školní družiny. Předpokládané výdaje činí 7,2 milionu a 5 milionů pokryje dotace IROP. Realizace se plánuje na letní prázdniny.

Školní družina dostane nový nábytek a vybavení

 

Další investiční akce

 

Veřejná prostranství v Cyrilometodějské a Brumovské ulici a také v okolí lokality hřbitova oživí a zpříjemní nová zeleň. Plánuje se výsadba více než stovky listnatých stromů, tří stovek solitérních keřů a dalších téměř osmi set nízkých keřů, bezmála čtyř tisíc pokryvných rostlin a na osm a půl tisíce kusů trvalek a cibulovin. Předpokládané výdaje dosahují částky 4,9 milionu korun a z toho 85 % bude hrazeno z dotace Státního fondu životního prostředí. V ceně je územní studie sídelní zeleně, projektová dokumentace, realizace výsadby a následná tříletá péče.

 

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA