Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Investiční akce ve městě

date_range 21.Bře, 2015 featured_play_list Aktuality

 

Přívětivé jarní počasí nahrává stavařům. Díky němu se už pomalu dokončují projekty, které zima přerušila. Z loňského roku do letošních investičních akcí města přechází revitalizace sídliště v ulici Palackého, cyklostezka a projekt „Místo kde najdete pomoc." Všechny stavby mají termín dokončení na konci června 2015.

Revitalizace sídliště

Na sídlišti, které v loňském roce prošlo výraznou revitalizací, zbývá dokončit poslední části projektu. Budují se parkovací místa podél komunikace, a to dle požadavků obyvatel lokality, připravuje se položení nového asfaltového povrchu na hlavní komunikaci. Zelené plochy kolem bytových domů projdou terénními úpravami a osadí se keři, stromy, trávou a živými ploty podle projektu. Nové veřejné osvětlení už bude mít LED lampy a instaluje se právě v těchto dnech. „Na veřejné schůzi, která se konala v lednu, občané požádali o sušáky na prádlo a klepadla na koberce. Město se rozhodlo vyhovět a se správci jednotlivých domů bude konzultováno jejich umístění," vysvětlila starostka Eliška Olšáková. Dokončuje se i mlatový chodníček, který protne celé sídliště a legalizuje tak zažívanou vyšlapanou zkratku, která tímto získá pevnější povrch. V poslední fázi projektu se rozmístí lavičky, koše a vybavení dětských hřišť.

„K zabezpečení plynulosti a bezpečnosti silniční dopravy jsme se rozhodli umístit u severního výjezdu ze sídliště na hlavní silnici zelené ostrůvky. Ty zajistí, aby zde nestála auta a bránila vyjíždějícím řidičům v rozhledu," dodal vedoucí investičního odboru Radek Bařinka.

Cyklostezka BEVLAVA – úsek Valašské Klobouky

Budovaná část cyklostezky už dorazila do areálu místního učiliště. Až stavební dělníci dokončí úpravu terénu, začne se budovat konstrukce komunikace s následným pokrytím asfaltem. V těchto dnech se zakládá mostní konstrukce pro lávku přes říčku Klobučku. Hotová je nejnáročnější a nejnákladnější část celé stavby – opěrné zdi.

 

Cyklostezka – jedna z opěrných zdí (foto MěÚ Val. Klobouky)   Ostatní investice – foto (5)

„Připravované spojení cyklostezky s brumovskou částí je stále ve fázi sběru dokumentů pro územní řízení, neboť dotčené orgány ochrany přírody požadují biologické hodnocení části stezky, které se provádí ve vegetačním období. Je to komplikace, která nám práci zdržuje," pověděla Olšáková.

Centrum sociálních služeb

Projekt „Místo, kde najdete pomoc – centrum sociálních služeb ve Valašských Kloboukách" už také vstupuje do své závěrečné části. Hlavní budova je kompletně zrekonstruovaná a vybavená potřebným nábytkem i elektronikou (zesilovače, dataprojektory, přehrávače atd.). Výjimkou je pouze suterén objektu, kde došlo k průsaku podzemní vody. V současnosti se sklep, který se má stát klubovnou, sanuje a probíhají zde stavební práce.

„Teď už jenom vydláždíme nádvoří, vybudujeme chodníky a dětské hřiště. Věřím, že občané i uživatelé centra ocení příjemný a klidný prostor kousek od náměstí," řekla starostka.

Protože je zařízení určeno především mladým lidem, připravuje valašskokloboucká radnice před zahájením provozu den otevřených dveří, kdy si opravený objekt bude moci prohlédnout i široká veřejnost.

Sandra Novotná Kollerová

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA