Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Jak fungují právní služby webu advokat-zlinsko.cz online?

date_range 27.Srp, 2021 featured_play_list Aktuality, PR ČLÁNEK

advokat-zlinsko.cz – právní služby online

 

Řadu právních služeb lze poskytovat osobně i online. Jak fungují právní služby webu advokat-zlinsko.cz online?

 

Jak funguje právní služba online?

 

Naše advokátní kancelář poskytuje právní služby osobně ve svých kancelářích ve Slavičíně, Valašských Kloboukách a Brumově-Bylnici, ale fungujeme již mnoho let i online prostřednictvím webu www.advokat-zlinsko.cz.

 

Klient kontaktuje naši kancelář e-mailem, přes kontaktní formulář na webu, telefonicky, případně online chatem na webu, zeptá se – zcela nezávazně, na postup, doporučení, podmínky a cenovou nabídku, kterou si pak může v klidu doma zvážit, případně porovnat. Pokud se klientovi nabídka líbí, může ji využít a vše může proběhnout z pohodlí domova. K probrání jakékoliv souvislosti nebo dotazu slouží jak mailová, tak telefonická konzultace, která je samozřejmou součástí služby. Klient pak obdrží e-mailem hotové dokumenty, stačí vytisknout, podepsat a dále postupovat dle podrobných instrukcí, které obdrží spolu s těmito dokumenty.

 

Je online právní služba vhodná pro každý případ?

 

Určitě není, řadu složitějších právních záležitostí vyřešíte jen osobně, komplexně a s posouzením všech dostupných dokumentů. Online řešení je vhodné zejména pro méně sporné záležitosti, naopak není ideální pro řešení složitějších soudních sporů. Zda právní služba online vhodná je ale posoudíme vždy nezávazně předem, takže se stačí jen zeptat. Nejčastější otázky klientů jsou uvedeny na našem webu.

 

Jaké služby online se nejvíce využívají?

 

Jsou to hlavně převody nemovitostí darovací smlouvy na nemovitosti, kupní smlouvy na nemovitosti, směnné smlouvy na pozemky, dohody o zrušení a vypořádání spoluvlastnictví, dále smlouvy nájemní nebo smlouvy o zřízení či zániku věcného břemene apod. Také se často využívá tato služba pro zpracování dokumentů pro nesporný rozvod dohodou a vypořádání společného jmění manželů.

 

Dále se objevují často požadavky na online řešení pohledávek, např. ze smluv o zápůjčce, z uznání dluhu, z různých jiných typů smluv, popř. z obchodních pohledávek firem z vystavených a neuhrazených faktur. Také řada s námi již dlouhodobě spolupracujících klientů – firem a společností prakticky z celého Zlínského kraje si zvykla na to, že mnoho právních záležitostí lze dnes pohodlně vyřídit online na dálku. Nejen firemní pohledávky, ale i např. tvorbu smluv, revize a kontroly smluvních dokumentů atp.

 

Například převody nemovitostí online realizujeme běžně pro klienty z celé České republiky, ale i zde v regionu. Za naše služby hovoří pak spíše sami naši klienti v rámci referencí naší kanceláře. Kupř. viz jedna z posledních referencí od jednoho z klientů, který se na nás obrátil online s realizací darovací a kupní smlouvy na nemovitosti, a nejen že proběhlo vše k jeho naprosté spokojenosti a právní jistotě, ale ještě se mu díky konzultacím s námi podařilo prodat jeho nemovitost za cenu téměř dvojnásobnou.

 

Jaká je aktuálně situace na nemovitostním trhu?

 

Spolupracujeme s řadou finančních poradců a realitních kanceláří v územní působnosti nejen místního Valašského Klobucka, ale i širšího Zlínska jako takového. Máme tak docela přehled na realitním trhu. Nemůžeme se vyjadřovat k tomu, jestli kupní ceny nemovitostí jsou aktuálně „přepáleny“ nebo nikoliv. Nikdo neví, co bude za pár let. Může přijít krize, která ceny nemovitostí sníží, pak se mohou opět vyšplhat na původní hodnoty a dále růst. Vývoj ale může být i jiný. Faktem je, že ceny nemovitostí jen za poslední zhruba rok či dva výrazně a skokově narostly. Nemovitost, která se ještě před rokem běžně prodávala za 2 mil. Kč, se dnes bez problémů prodává za 3 mil. Kč.

 

Co online vzory smluv?

 

Určitě nedoporučujeme, u nemovitostí zvláště. Je to jako si chtít opravit auto podle vzoru, léčit se podle vzoru atp. Vzory jsou z povahy věci obecné, neposkytují absolutně žádnou záruku a jsou rizikové. U smlouvy zpracované na míru neriskujete, máte jistotu garantovaného a profesionálního řešení, v ceně máte také konzultace, upozornění, a velmi často se setkáváme s tím, že klienti sami přijdou s dotazem na nějaké zamýšlené řešení, ale zcela pominou jiné důležité právní souvislosti. Také se setkáváme poměrně často s tím, že vzorové smlouvy jsou problematické i na katastru, a kromě hodnoty nemovitostí se riskuje tak i poplatek v hodnotě 2 tis. Kč.

 

Jak se daří s učebnicí práva?

 

Letos načínám se svojí učebnicí práva již 17 rok. Učí se z ní na mnoha středních a vyšších odborných školách po celé ČR. Mapa těchto škol, jen za období posledního jednoho roku, viz v obrázku níže. Osobně si cením toho, že jsem se udržel i ve velmi tvrdé konkurenci a v podstatě jsem takto „na dálku“, dá se říci, odučil již desítky tisíc studentů po celé republice 🙂 A tato publikace se používá dokonce i na seminářích Právnické a Pedagogické fakulty Univerzity Karlovy určených pro pedagogy.

 

 

JUDr. Petr Hradil

AK Mgr. Zdeňka Rumplíka, advokáta

www.advokat-zlinsko.cz

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA