Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Jak vypěstovat opravdu velká jablka?

date_range 21.Srp, 2018 featured_play_list Aktuality

 

Vychutnávejte si ovoce z prvního sadu ve Zlínském kraji, který využívá metody integrované ochrany pro nutriční i estetickou kvalitu sklizených plodů. Přijeďte na ochutnávku zdarma a odvezte si ovoce z Bílých Karpat za příznivé ceny.

„Zvu vás na prohlídku našeho nového webu. Ovocnářství se věnujeme již řadu let, naše sady obklopují moravské městečko Brumov-Bylnice. Proč by vás měly zajímat stránky ovocnáře? Protože se můžete dozvědět spoustu zajímavých informací. Třeba jak vypěstovat opravdu velká jablka – bez pomoci kouzel a chemie. Na hlavní straně zjistíte, jaké odrůdy pěstujeme, kdy se sklízejí, jakou mají chuť a v sezónně samozřejmě doplníme, kdy si můžete ovoce přijet koupit do naší prodejny," pozval ovocnář Ondřej Vilímek.

Ovocné sady Vilímek, s.r.o. Brumov-Bylnice

Na ovoce ze sadů pana Vilímka je vydávána již od roku 1998 ochranná známka SISPO, která zaručuje minimalizaci chemické ochrany a uplatnění integrovaných systémů.

„Naše ovoce nenajdete v žádné obchodní síti. Prodáváme ho pouze konečnému spotřebiteli, který má jistotu a záruku původu ovoce. V našem ovocném sadu produkujeme letní jablka odrůdy Julia, podzimní Denár a zimní odrůdy Melodie, Rubinola, Rosana, Bohemia, Rubín, Vanda, Topaz a Gold Bohemia. Z hrušek jsou to odrůdy Williamsova, Williamsova červená, Bohemica a Dicolor," uvedl Ondřej Vilímek.  

Jablka Rubín jsou ryze českou odrůdou

Pro co nejmenší ekologickou zátěž využívají nejmodernější systémy sledování vývoje chorob a škůdců. Přímo v sadě je umístěna meteostanice. Údaje z ní jsou pravidelně zasílány přes internet do počítače, kde jsou naměřené veličiny formou profesionálních programů vyhodnocovány. Teprve poté je rozhodnuto o případném chemickém ošetření, které je tak přesně cíleno na daného škodlivého činitele. Využívají se i prvky biologické ochrany – v sadě je např. vysazen dravý roztoč.

Rubín – sladká šťavnatá jablka k nakousnutí. Jablka Rubín jsou ryze českou odrůdou s atraktivním vzhledem, většími plody a šťavnatou dužinou. Chuťově patří mezi absolutní špičku. Sklízíme je v září, ale plody dozrávají koncem měsíce října. Při dobrém uskladnění jablka vydrží do ledna až února.  

-pr článek- 

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA