Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Jaká je nejlepší podlaha pro domácí mazlíčky?

date_range 02.Úno, 2023 featured_play_list Aktuality, PR ČLÁNEK
arrow_drop_up Ilustrační foto

Bydlíte s domácím mazlíčkem? Bydlení s mazlíčkem sebou nese některá úskalí, kterým se dá snadno předcházet. Může to být například problém s poškrábáním podlahy. Děje se to u psů i koček. Pokud zvolíte nevhodnou podlahovou krytinu, může se stát, že ji budete muset vyměnit. Pokud byste ji nechali jen tak, uvidíte nevzhledné škrábance. Podlahy pro domácí mazlíčky musí být odolnější se speciální ochrannou vrstvou. V tomto článku se na tyto podlahy zaměříme.

 

Kteří výrobci vyrábí podlahy z PVC a vinylu pro domácí mazlíčky?

 

Oblíbenou značkou vinylových podlah je Wineo od německého výrobce Windmöller. Podlahy Wineo se vyznačují snadnou pokládkou, extrémní tichostí a nízkou konstrukční výškou. Vinylové podlahy Wineo umožňují tři způsoby pokládky – lepením lamel, zámkový systém Connect a LocTec systém na HDF desce. Značka Wineo nabízí podlahy o tloušťkách 2 – 2,5 mm, 4,5 – 5 mm a 9 mm.

 

Tradičním švédským výrobcem vinylových podlah je Kährs. Společnost má bohatou tradici začínající v roce 1857. Značka se může pyšnit ekologickou certifikací Floorscore, M1 a francouzským certifikátem A+. V nabídce najdete podlahy o tloušťce 0,7 mm, 0,55 mm a 0,3 mm. Ať už si vyberete dekor dřeva nebo kamene, lze k podlahám dokoupit ve stejném vzoru i všechny potřebné lišty.

 

Pod značkou KPP nenajdete jen distributora kvalitních podlah do České republiky, ale firma se může pyšnit i vlastní privátní značkou KPP. Pod ní si můžete koupit vinylové podlahy nebo SPC krytiny. Společnost je ryze česká a byla založena v roce 1993. Konstrukční tloušťka podlah je 2 – 2,5 mm a 9 mm. KPP splňuje normy pro životní prostředí ISO 9001 a ISO 14001. V nabídce jsou imitace dřeva i kamene.

 

Odolné vinylové podlahy má svém portfoliu i polský koncern Decora SA. Jeho podlahy najdete pod značkou Arbiton. Od založení v roce 1994 se společnost posunula mezi evropské lídry v oblasti odolných podlahových krytin. Zajímavostí je, že tato společnost vyrábí jako jediná podložky ve třech technologiích. Navíc si dala za cíl neplýtvat zdroji a může se opřít o svůj výzkum a vývoj.

 

Jakou podlahu vybrat, když máte psa či kočku?

 

Na trhu s podlahami, které se vyznačují vysokou odolností, najdeme dvě hlavní krytiny. Pokud máte doma psa nebo kočku, bude pro Vás nejvhodnější podlaha z vinylu nebo SPC krytina. Vždy vybírejte spíše odolnější podlahovou krytinu, cenový rozdíl nebude obrovský a svou životností Vám to podlaha vrátí. Navíc i domácí mazlíčci rostou. Je rozdíl, zda po podlaze běhá štěně nebo později dospělý a mohutný pes.

 

Proč zvolit podlahu z vinylu do domácnosti s mazlíčky?

 

Vinylové podlahy nebo podlahy z tvrzeného PVC jsou praktické. Tyto podlahy nevyžadují žádnou složitou údržbu. Jejich pokládka bude velmi rychlá a půjde Vám snadno od ruky. Pokud Vám pes nebo kočka udělají na této podlaze loužičku, dá se lehce vyčistit a nezůstanou na ní žádné skvrny. Výhodou je i voděodolnost, která zajistí, že se žádná tekutina neprosákne pod podlahovou krytinu. A v neposlední řadě mají vinylové podlahy vysokou mechanickou odolnost. Díky ní odolají i ostrým drápkům Vašeho mazlíčka. Investujte raději do zátěžových podlah, které jsou obvykle dražší jen o 20 Kč / m2. Tím, že Vám vydrží, ušetříte peníze za výměnu a opravy.

 

V čem jsou vlastnosti SPC podlahových krytin výhodné?

 

SPC krytina je speciální typ vinylové podlahy. Tato krytina totiž kombinuje několik materiálů, čímž se i zvyšuje její mechanická odolnost. Vyrábí se z kamene, plastu a kompozitu. Jedná se o vůbec nejodolnější vinylové podlahy na trhu. SPC podlahové krytiny jsou oblíbené především v dekoru dubu, ale lze koupit i kamenný dekor.

 

Jak se odolné podlahy pro domácí mazlíčky prodávají?

 

Vinylové podlahy se prodávají jako panely v různých tvarech – obdélníkové nebo čtvercové. Jednotlivé panely vinylové podlahy se pak dají libovolně skládat podle zvolené technologie. Panely jsou k dispozici v rozmanitých rozměrech. Lze vedle toho, ale koupit i PVC role, což je měkčená forma vinylu. Šíře rolí je 1 – 5 metrů.

 

Jak se dá vinylová podlaha opravit při poškození?

 

Díky tomu, že jsou vinylové podlahy velmi odolné, nebude potřeba podlahu opravovat. Pokud by se ale něco s podlahou stalo, dá se vyměnit jednotlivý panel. Díky tomu zůstane vzhled podlahy nepoškozený a nic nepoznáte. U jiných podlah, jako je například linoleum, byste museli část linolea vyříznout. Už nikdy byste se tak nedocílili původního vzhledu.

 

Jaké podlahové lišty využít u podlahy pro domácí mazlíčky?

 

Žádné úplně speciální podlahové lišty nebudete potřebovat. Základem by ale měl být nějaký odolný materiál, který mazlíček nemůže jen tak zničit. Využívají se například lišty z PVC. Ty jsou hodně mechanicky odolné, ale i voděodolné. Můžete využít také masivní PVC lišty, které umí odolat i větším nárazům.

 

Závěrem o podlahách pro domácí mazlíčky…

 

Na podlaze pro domácí mazlíčky nešetřete a raději zvolte o něco málo dražší variantu. Díky tomu Vám podlaha déle vydrží a nepoškodí Vám ji ani ty největší psí plemena. Čím mechanicky odolnější povrch, tím lépe. Například kočky mají velmi ostré drápky a měkkou podlahu by mohly proříznout. Mezi materiály vede vinyl a SPC krytina.

 

 

Jak položit vinylovou podlahu? 

Co je click podlaha? 

Jak na zakrývání podlahového topení betonem?

Další zajímavé rady a tipy najdete na magazin.nejlevnejsipodlahy.cz

 

 

Podlahy Miloš Řepa podlahářství, později Podlahy Řepa s.r.o. existuje od roku 1998 a zabývá se prodejem a pokládkou podlahových krytin po celé ČR.
Máme obchodní partnery a prodejny v ČR a SK, kde si můžete podlahoviny prohlédnout i vyzvednout. www.nejlevnejsipodlahy.cz

 

-pr článek-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA