Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Jana Košůtková úspěšná v pěveckých soutěžích

date_range 21.Čvn, 2022 featured_play_list Aktuality
arrow_drop_up Jana Košůtková. Foto: archiv ZUŠ Vsetín

V jarních měsících roku proběhla celostátní pěvecká soutěž HLAS ČESKA, MORAVY A SLEZSKA, které se účastnily i žáci Základní umělecké školy Vsetín. Janě Košůtkové ze třídy paní učitelky Petry Slovákové se na soutěži nadmíru dařilo. Postoupila přes všechna kola až do finále, ve kterém pro sebe a ZUŠ Vsetín vybojovala krásné první místo.

 

Základní umělecká škola Vsetín každoročně poskytuje umělecké vzdělání stovkám dětí od nejmenších předškoláků až po mladíky a slečny na prahu dospělosti. Mladí umělci nejenom vystupují na mnoha kulturních akcích, ale účastní se i soutěží. Postupy do finále nebo celostátních kol jsou vždy obrovským úspěchem a letošní rok se mladé zpěvačce Janě Košůtkové podařilo bodovat hned dvakrát.

 

Nejprve v jarních měsících reprezentovala ZUŠ Vsetín v soutěži vyhlášené Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy, kde se probojovala přes okresní a krajská kola až do kola celostátního, v němž získala krásné 2. místo.

 

Velký úspěch v soutěži Hlas Česka, Moravy a Slezska

 

Ještě větší úspěch ale přinesla účast v soutěži Hlas Česka, Moravy a Slezka, jehož finále proběhlo v neděli 22. května v koncertním sále Sv. Ducha v Krnově. Pátý ročník této česko-slovenské soutěže se uskutečnil v mnoha různých kategoriích a Jana vybojovala nádherné prvenství v oblasti klasického zpěvu za klavírního doprovodu pana učitele Jaromíra Bazela.

 

Jana Košůtková je talentovaná mladá umělkyně. Její vášní je nejen klasický sólový zpěv a klasická hudba, ale také se aktivně věnuje scénickému a současnému tanci. Kultivovaný hlas a pěvecký projev má díky píli, vytrvalosti a nasazení při cvičení nejen v hodinách zpěvu, ale i domácí přípravou. Bez jejího přístupu a pozitivní energie, která z ní čiší, by takovýchto výsledků nedosáhla. Paní učitelka Petra Slováková o své žákyni řekla: „Jana je velmi talentovaná a energická dívka, která má krásnou barvu hlasu, s nímž je radost pracovat a rozvíjet jej. Jsem přesvědčená, že má obrovský potenciál a předpoklady věnovat se zpěvu na profesionální úrovni.“

 

 

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA