Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Janová se rozloučila svařenými nápoji a ohňostrojem

date_range 02.Led, 2024 featured_play_list Aktuality
arrow_drop_up Silvestr v Janové. Foto: Radomír Dolanský

Jako v minulých letech uspořádala obec Janová společně s místními hasiči rozlučku s končícím rokem 2023 před obecním úřadem.

 

Pro ty, kteří chtěli strávit těch několik hodin před závěrem roku se svými sousedy a známými, připravili hasiči ve zbrojnici opět svůj chutný svařáček již hodinu před startem první barevné rakety. Pro děti a ty, kteří se šetřili na pozdější hodiny, byl připraven jako obvykle teplý čaj. Přestože bylo spíše podzimně sychravo než zimně, oba nápoje přišly vhod i k dobré náladě.

 

Před šestou hodinou se počet přítomných více než zdvojnásobil. Svá teplá místečka u hřebíčkového vývaru ve zbrojnici opustili i dlouholetí obyvatelé Janové, tedy v překladu babičky a dědečkové, aby jim v očích zazářily barevné odlesky a mohli být alespoň na chvíli zase nadšení úplně stejně jako děti, které výskaly vůkol. Přibližně pětiminutová nádhera byla jako každoročně odměněna potleskem přihlížejících.

Silvestr v Janové. Foto: Radomír Dolanský. Celá fotogalerie ZDE

Teprve po skončení ohňostroje začalo to pravé sousedské veselení v plné síle. Fronta na nápoje byla neustálá podobně jako na Staromáku, akorát s cenami asi o 90% nižšími a výtečnější chutí. Dobří známí i ti, kteří se vídají jen občas, si přáli vše nejlepší do roku 2024, protože to přání asi drtivá většina z nás bude potřebovat jako sůl. Vše dobré přál i starosta obce procházející hloučky občanů. Tak ať se to všem splní!

 

Radomír Dolanský

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA