Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Janušak bude křtít svou první desku i animovaný klip

date_range 12.Srp, 2020 featured_play_list Aktuality
arrow_drop_up Obal připravovaného CD kapely Janušak

Hornolidečská kapela Janušak připravuje v následujících týdnech vydání debutového CD. Křest alba by měl proběhnout na výjimečném, malém festivalu Srdeční záležitost v Horní Lidči 29. 8. 2020. Role kmotrů se ujmou členové legendárních Progres 2.

 

K jedné z nejzajímavějších čerstvě nahraných skladeb tvoří animovaný klip Jiří Miškeřík. Ilustrátor, výtvarník, grafik a fotograf z Horňácka, který má za sebou celou řadu úspěšných spoluprací s kapelami a hudebníky všech typů od folkloru až po metal, včetně několika klipů pro slavnou crossover rockovou formaci Dark Gamballe, jejichž klip Tenata inspiroval i kapelu Janušak.

 

Klip Tenata inspiroval i kapelu Janušak

 

Mladá skupina Janušak se na regionální scéně teprve rozhlíží a zabydluje.  Je složená ze zralých muzikantů a zaměřuje se především na vlastní tvorbu.  Nový rozměr, který může skladbě dát animovaný klip, členy ihned zaujal a rozhodli se vytvořit něco, co přesáhne ze zážitku hudebního až do vizuálně pojatého příběhu. Po prvním kontaktu s mladým umělcem bylo ohledně spolupráce jasno.

 

„Honza mi poslal za kapelu nahrané skladby a společně jsme hledali cestu. Mají několik skvělých kousků, u kterých by se dal vyprávět příběh a dobře si zatvořit. Nebylo lehké se rozhodnout, ale na konec jsme zvolili  píseň Kdopak ví, která může v určitých myšlenkách navázat na mou předchozí práci a rozvíjet tak téma, které se v mé tvorbě už několikrát objevilo. Téma kontrastu volnosti a svázanosti  – v obrazech života zvířat a člověka s rutinní svázaností všedního dne. Skladba je něžná, citlivá, trochu melancholická, jako pohled upracovaného, unaveného člověka pozorujícího volné kroužení káněte nad pastvinami a lesy. Každý z nás ten pocit jisté závisti ptákům zná, a to mě inspirovalo a jasně navedlo, kam se budeme ubírat. Jednoduše mluvit a souznít s utrápeným srdcem lidské všednosti. Moc se těším, až to kluci naživo rozbalí na Srdeční záležitosti. Určitě si to nenechte ujít, stejně jako jejich první CD i náš společný klip, který pak bude k vidění na internetu. Kluci chtěli vytvořit něco víc než jen desku, snad se nám spolupráce podaří a klip zůstane kroužit na internetu jako to káně. Moc jim držím palce,“ říká ilustrátor Jiří Miškeřík.

 

Z tvorby Jirky Miškeříka, zdroj Instagram jiri.miskerik

 

Tvorba Jirky se ubírá různými směry, přesto animace je v jeho práci zastoupená čím dál větším podílem. Jak sám říká: „Rád se věnuji komplexnějším a hlubším úlohám, což animování klipu rozhodně je, nebo třeba ilustrace a tvorba knih, obalů hudebních alb atd. Je to práce do které se musíte ponořit na celé dny, týdny a trochu se zbláznit, aby to fungovalo. Až se mi o tom zdají sny často, někdy i ve snění pracuju a většinou se to pokazí, nebo to nedokážu třeba dokončit, jak mě to tak stravuje postupně během procesu, ale právě to mám společné s muzikanty, kteří podobné věci dobře znají třeba z nahrávání, kdy už několik dnů pořád dokola řeší jen pár detailů v nahrávce a tlačí je čas i únava, až se jim o tom i v noci zdá, peníze dochází, dovolená též a konec v nedohlednu (smích).“

 

Jiří je hudbou fascinován: „Hudbu jsem vždycky používal k práci. Jako malíř a grafik jsem na ní závislý. Raději si vyberu hudbu k tvůrčímu procesu než štětec, bez toho se dá obejít. Miluju v muzice tu změnu, dynamiku, diverzitu žánrů, nástrojů, hlasů, hluku a ticha. A tak každý den poslouchám zrovna to, kam chci nasměrovat celou náladu vlastní práce, je to můj další štětec,“ shrnuje Jiří Miškeřík.

 

Více o tvorbě tohoto originálního výtvarníka najdete na jeho webových stránkách ZDE.

 

Jeho malby a volnou tvorbu pak můžete sledovat na instagramu ZDE.

 

Kapelu Janušak pak sledujte na facebooku ZDE. A určitě přijďte na Srdeční záležitost do Horní Lidče.

 

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA

PRAKTICKÉ INFORMACE

inpocasi