Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Jarmek připadne na svátek svatého Mikuláše

date_range 22.Říj, 2014 featured_play_list Aktuality

 

Co nevidět tu máme Valašský mikulášský jarmek!

A že se to letos opravdu krásně sešlo… Jarmek bude zároveň velkou oslavou svátku svatého Mikuláše, připravuje se totiž právě na sobotu 6. prosince, kdy má tento důstojný muž s berlou a mitrou jmeniny. Třiadvacátému ročníku proto rozhodně nebude chybět tradiční mikulášská obchůzka, průvod čertovských skupin a jejich bujaré řinčení, dovádění a škádlení, stejně jako příležitost k neopakovatelnému setkání s Mikulášem.

„Svatý Mikuláš je skutečně ústřední postavou Valašského mikulášského jarmeku a jeho nejvýznamnějším symbolem. Věříme, že coby vlídný a dobrotivý patron nad námi bude i letos držet svou ochrannou ruku, aby se vydařilo krásné zimní počasí a také aby u nás návštěvníci pocítili právě to malebné kouzlo lidových tradic a zvyků, které je pro jarmek příznačné," pověděla předsedkyně organizačního výboru jarmeku Pavlína Kolínková. „Všechny dobré lidi srdečně zveme na pestrý program s lákavými chutěmi, vůněmi i melodiemi a přejeme jim, aby je jarmek naladil a inspiroval na předvánoční období."

Mikulášský jarmek 2013 (foto Brigita Olivová)   …další fotky

O Valašském mikulášském jarmeku se mohou lidé z blízka i daleka těšit na řemeslný trh s bohatou nabídkou regionálních a rukodělných produktů, ukázky starodávných tradic, oživení dávných adventních a zimních zvyků a obyčejů, ochutnávku typických valašských pochoutek nebo zážitky z vystoupení folklorních souborů a muzik. „Návštěvníci se při procházce jarmekem určitě nevyhnou tradičním čertovským družinám z různých koutů Valašska a jestli budou mít štěstí, podělí je milou drobností i samotný Mikuláš," navnadila Pavlína Kolínková.

Na organizaci 23. ročníku Valašského mikulášského jarmeku se podílejí tito spolupořadatelé: občanské sdružení Valašský jarmek, ZO ČSOP Kosenka, Muzejní společnost ve Valašských Kloboukách, TJ Sokol Valašské Klobouky, Národopisný soubor Klobučan, Klub důchodců Valašské Klobouky, Nadace Jana Pivečky Slavičín, Gymnázium Valašské Klobouky, Kulturní a vzdělávací středisko Valašské Klobouky a Město Valašské Klobouky.

Lenka Zvonková

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA