Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Jarmek připravuje bohatý kulturní program

date_range 30.Lis, 2010 featured_play_list Aktuality
 
 
Valašské Klobouky prožijí o nadcházejícím víkendu 19. valašský mikulášský jarmek, který bude pro tisícovky návštěvníků také příležitostí k tomu nasát příjemnou předvánoční atmosféru. Tu vedle tradiční obchůzky Mikuláše s čerty a anděly nebo ukázek řemesel a vánočních tradic navodí také bohatý kulturní program. Nebudou v něm chybět vernisáže výstav, písničky cimbálových a dechových hudeb ani taneční vystoupení folklorních souborů. Hrát a zpívat se bude jak na „klobuckém rynku", tak i ve všech objektech, kde bude něco k vidění.

„Jarmekový kulturní program se rok od roku rozrůstá a nabízí stále více zajímavých událostí. Letos jimi budou například rozsvícení vánočního stromu města s cimbálovou muzikou Klobučánek, představení knihy Libuše Sušilové, které doprovodí cimbálová muzika Olšava, loutkové představení pro děti v Kaštánku, soutěžní přehlídka obuškového tance a odzemku, beseda s herečkou Květou Fialovou či slavnostní zakončení jarmeku nedělním koncertem kvintetu Magna Mysteria," pověděla k zajímavostem ředitelka Valašského mikulášského jarmeku Hana Tarabusová. První ze součástí jarmekového programu se mohou lidé zúčastnit už ve čtvrtek, kdy bude v sále Staré radnice v 18 hodin zahájena výstava Vlastimila Šika s názvem Epilog.

 

Závršané na jarmeku zazpívali a ukázali i řemesla

 
Páteční nabídka kulturního vyžití myslí také na nejmenší, pro které připravila v jídelně gymnázia od 14 hodin Čertovský rej. V 17 hodin bude v dolní části Masarykova náměstí slavnostně rozsvícen vánoční strom města a současně bude oficiálně zahájen letošní jarmek. Od 18:30 bude navazovat vernisáž výstavy fotografií Antonína Kostky a Miroslava Šomana v Galerii G a ve 20 hodin se pak může veřejnost v Kině Svět seznámit s novou knihou Klobucký rok a prožít příjemný večer s cimbálovou muzikou Olšava.

„Sobotní hlavní program započne dechová hudba Valaška, která v 8:30 vytroubí na náměstí zahájení jarmeku. Pak už nebude nic scházet k tomu, aby se rozproudila příjemná atmosféra jarmekového dne. Ve Staré radnici budou k šikovné práci tetiček ze Závrší zpívat Mužáci, na gymnáziu doprovodí řemeslné a výtvarné dílny Malá Dúbrava, v Červeném domě povede klobucká schola Valašskou školičku a později se budou zpívat koledy s Klobučánkem. Dětský divadelní soubor také zahraje svoje divadélko," napověděla o části programu Hana Tarabusová. V sále Sokola bude patřit pódium souboru ze slovenské Lednice a na Kosence bude k dobrému chutnání u kyselice a dalších valašských specialit hrát cimbálová muzika Púčik. Na návštěvě dřevěnice U Pivečků si zase budou moci návštěvníci poslechnout hru na píšťalky Jarka Jeřábka, v Hotelu Alfacentrum bude těšit hosty Záleská cimbálová muzika z Luhačovic a na náměstí budou střídavě vyhrávat Dúbravanka a Valaška. Rodinné centrum Kaštánek se do programu jarmeku zapojí vánočními tvůrčími dílnami a loutkovým představením O Popelce. Nově se otevřou také prostory základní umělecké školy, která bude v 18 hodin hostit besedu Stromy k nám hovoří s herečkou Květou Fialovou.

V Klobučanu budou dopoledne hostům i tvořícím řemeslníkům vyhrávat mladí muzikanti z dechovky místní základní umělecké školy, ale také soubor Senior klub Vršatec z Dubnice nad Váhom. Poté vystoupí soubory Klobučan, Sedmikvítek a Dúbrava. V 15 hodin se rozproudí finále soutěžní přehlídky v odzemku a obuškovém, při kterém tanečníky doprovodí cimbálovka Primáš. S toutéž muzikou se budou moci návštěvníci bavit až do půlnoci. „V neděli pak zveme veřejnost na koncert mužského vokálního kvintetu Magna Mysteria, kterým v kostele Povýšení svatého Kříže od 15 hodin letošní Valašský mikulášský jarmek zakončíme. Věříme, že pestrý program, který jsme připravili, bude pro návštěvníky lákavý a naplní je příjemnými zážitky," uzavřela Hana Tarabusová.

 
Program 19. Valašského mikulášského jarmeku (.pdf)
 
Lenka Zvonková
 
 

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA