Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Jarmek vábí na kouzlo starých řemesel

date_range 25.Lis, 2014 featured_play_list Aktuality

 

Při Valašském mikulášském jarmeku se letos návštěvníci opět ocitnou jako ve starých časech. V dřevěnicích se přiloží do kamen a zavoní čerstvě upečené buchty, jinde tetičky usednou ke kolovrátkům a strýci s houslemi naladí pěkné valašské. A chybět nemohou ani zruční řemeslníci, kteří se chopí svých nástrojů a dají nahlédnout, jak se točí na hrnčířském kruhu, jak se pletou košíky a ošatky, jak se drátují hrnce, šijí krpce nebo tká na stavu. V sobotu 6. prosince se jich na jarmeku představí přes 340.

Valašský mikulášský jarmek vábí na kouzlo starých řemesel (foto archiv pořadatelů)

„Jarmekový řemeslný trh bude letos mít tu čest přivítat řezbáře, kováře, keramiky, dráteníky, koláře, brašnáře, tkalce, krajkářky, pekařky a perníkářky, švadlenky a mnohé další. Převážná většina z nich bude ve svých stáncích řemeslo i ukazovat, takže se lidé seznámí s tradičními výrobními postupy, " uvedla za organizátory Radka Brtišová s tím, že se mimořádně dbá na to, aby účastníci trhu byli přímo prvovýrobci a původci nabízeného rukodělného a tradičního sortimentu.

Aby si malí i velcí návštěvníci odnesli co nejpěknější zážitky, budou moci okusit valašské tradice na vlastní kůži. „V Červeném domě si vyzkouší točení na hrnčířském kruhu a v dřevěnce U Janíků si namalují perníček. Na Kosence v dílně budou pozváni ke tkaní hadrových koberců a ve světnici ochutnají nad ohněm pečený vánoční oplatek a také typické pečivo Valašskokloboucka, pána z kynutého těsta. V dřevěnici U Pechanců je pak pohostí vařeným zemákem a kyškou," nalákala Radka Brtišová. Poctivou jarmekovou kyselici si strávníci budou moci dopřát v kulturním domě, na Kosence a také v dolní části Masarykova náměstí.

Program Valašského mikulášského jarmeku je ale mnohem bohatší, o čemž se mohou návštěvníci přesvědčit zde:

 Program Valašského mikulášského jarmeku 2014

 

 

Lenka Zvonková

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA