Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Jarmekové tiskoviny navrhla Ivana Peřinová

date_range 29.Lis, 2010 featured_play_list Aktuality
 
 
Plakát, razítko pro Jarmekovou poštičku i sady glejtů pro výherce sedmi jarmekových soutěží ztvárnila pro 19. valašský mikulášský jarmek výtvarnice Ivana Peřinová z Ostravska. Vtiskla do nich přitom příznačný valašský nádech a ráz místního kraje. Jarmekové razítko je další do sady s originálními motivy a je inspirováno starodávnou formou na máslo, která je k vidění v muzejní expozici v Červeném domě. Glejty v grafickém pojetí zachycují specifické zaměření každé ze soutěží a plakát doplňuje kolekci zimní náladou a pozvánkou na jarmekové dění.

„V designu plakátu i glejtů jsem se nechala inspirovat modrotisky, malebností klobucké krajiny a typickou základní barevností valašských lidových krojů," popisuje autorka Ivana Peřinová svůj tvůrčí záměr. „Valašská krajina spolu s mýty a pověstmi je mi i v další tvorbě silnou inspirací a přestože žiji jinde, často čerpám ze svých klobuckých kořenů. Převážně se přitom zabývám malbou rostlin, zátiší a krajin, a to povětšinou na hranici mezi abstrakcí a realitou," doplnila.

Veřejnost se před Valašským mikulášským jarmekem nejčastěji setká s plakátem. Ten je harmonickým odrazem krajinných motivů v podobě siluet valašských kopců a typických jarmekových symbolů. Pro razítko si mohou malí i velcí návštěvníci zajít na Jarmekovou poštičku, která bude v sobotu 4. prosince fungovat ve vestibulu TJ Sokol. „Jak se již stalo zvykem, razítko dává paní poštmistrová nejen na jarmekové pohlednice, ale také do sběratelských deníčků. A často to nejsou jen děti, kdo se o otisk s novým motivem uchází, velká část sběratelů je také z řad dospělých," prozradila k zájmu o tento lidový návštěvnický suvenýr členka organizačního výboru Eva Sáblíková. Poštička letos opět nabídne nové vzory pohlednic a také oblíbené pexeso.

Glejty budou po Valašském mikulášském jarmeku náležet vítězům jarmekových soutěží, například pekařům a pekařkám, kteří upečou a nazdobí nejpěknější perník, nebo kuchařům a kuchařkám, kteří se pochlubí nejchutnějším kysaným zelím. „Jarmekových soutěží je celkem sedm a každá z disciplín se projevila i na tématickém zpracování sady glejtů. Tato výtvarná díla budou v upomínku na úspěch v soutěži spolu s oceněními předána výhercům na slavnostním setkání, které se uskuteční v úterý 7. prosince od 16 hodin v Městském muzeu ve Valašských Kloboukách," informovala o udílení cen Eva Sáblíková.

 
Plakát ke stažení
 
Lenka Zvonková
 
 

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA