Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Jaroslav Orsák připraven na vrchol sezony

date_range 27.Srp, 2010 featured_play_list Aktuality
 
 
Všichni příznivci motoristického sportu dobře vědí, že se poslední srpnový víkend koná ve Zlíně populární Barum rally. Prestižní soutěž, která je součástí významných seriálů IRC, mistrovství Evropy i mezinárodního mistrovství České republiky, je tradičním vrcholem sezony. Na populární Barumku se v posledních dnech intenzivně připravovala i domácí posádka Jaroslav Orsák – Karel Vajík. S osvědčeným Mitsubishi Lancer Evo 9 sk. N týmu KIT racing hodlají zaútočit na nejvyšší posty v kategorii produkčních vozů.

„Auto je perfektně připravené," potvrzuje Orsák. „Preventivně se vyměnily všechny namáhané komponenty v hnacím ústrojí. Minulý pátek jsme absolvovali celodenní test v okolí Valašských Klobouk, při kterém jsme se soustředili především na doladění podvozku. S výsledkem testování jsme nad míru spokojeni a věříme, že se to potvrdí na trati."

 

Testovací jízdy v okolí Valašských Klobouk    foto St.Fuks

 
Tento týden přípravy pokračovaly v podobě seznamovacích jízd. Ačkoliv je šestadvacetiletý Jarek Orsák domácím jezdcem, některé rychlostní zkoušky zatím nikdy nejel. Jedná se o RZ Ořechov a Biskupice, které jsou zařazeny do sobotní etapy. „Pro nás by bylo nejlepší, kdyby pršelo," přiznává valašský mladík. „Na mokré trati se smazávají rozdíly ve výkonu jednotlivých vozů a měli bychom proti favorizovaným speciálům kategorie Super 2000 větší šance. Každopádně se chceme poprat o vítězství mezi produkčními vozy a moc se těšíme!"

Pátečního shakedown testu se posádka Orsák – Vajík nezúčastní, namísto toho odmění vítěze soutěže Radia Zlín o svezení v soutěžním voze. Vlastní soutěž začíná slavnostním startem v 17 hodin, po setmění je na programu tradiční divácká okruhová zkouška v centru Zlína. „Zveme všechny fanoušky, aby se přišli podívat na třídenní klání s nejlepšími jezdci nejen na rychlostní zkoušky, ale i do servisní zóny. Držte nám palce."

 
-tz-
 

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA