Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Jednoho opilého řidiče zastavili policisté, druhého travnatý svah

date_range 04.Bře, 2019 featured_play_list Aktuality

Hned dva řidiči s více než dvěma promile alkoholu v organismu projížděli v neděli (3. 3.) nad ránem Luhačovicemi. Jednoho z nich zastavili policisté, druhého travnatý svah, do kterého s vozidlem narazil. Měl štěstí. Z hrozivě vypadající havárie vyvázl pouze s lehkým zraněním.

 

Policisty z Luhačovic upoutala krátce po půl páté ráno v noci ze soboty na neděli nekoordinovaná jízda řidiče osobního vozidla Škoda Fabia, které projíždělo Luhačovicemi. Když policisté řidiče zastavili, tušili, že před jízdou zřejmě požil alkohol. Opakovaná dechová zkouška, kdy displej přístroje vykazoval hodnotu vyšší, než dvě promile, potvrdila, že se nemýlili.

 

V době, kdy se policisté věnovali sedmatřicetiletému podnapilému řidiči, kterému zadrželi řidičský průkaz a zakázali další jízdu, havarovalo mezi obcemi Luhačovice a Biskupice osobní vozidlo, jehož řidič byl také pod vlivem alkoholu. „Hodnota, kterou nadýchal, byla vyšší než dvě promile. Muž jel z Luhačovic směrem na Biskupice, nezvládl řízení, přejel do protisměru, kde narazil do sloupku a do svahu. Poté se vozidlo zřejmě několikrát převrátilo,“ popsala mluvčí policistů Monika Kozumplíková.

 

Foto: HZS a PČR

 

Řidič zůstal při vědomí, ale byl zaklíněný ve vozidle. „Před zahájením vyprošťovacích prací museli hasiči stabilizovat automobil proti pohybu. Následně s hydraulickým vyprošťovacím zařízením odstranili střechu a muže vyprostili na páteřní desce. V té chvíli přijela k nehodě zdravotnická záchranná služba a tak hasiči zraněného muže přenesli do sanitky,“ popsal zásah mluvčí hasičů Roman Žemlička.

 

Záchranáři převezli řidiče s lehkým zraněním do nemocnice. „Škoda na vozidle se vyšplhala na sto tisíc korun. Policisté třiadvacetiletému muži zadrželi řidičský průkaz i osvědčení o registraci vozidla. Za trestný čin ohrožení pod vlivem návykové látky hrozí v případě odsouzení sedmatřicetiletému řidiči trest odnětí svobody až na jeden rok, třiadvacetiletému řidiči trest odnětí svobody až na tři roky,“ dodala mluvčí policistů Monika Kozumplíková.

 

Z havarovaného automobilu nevytekly provozní kapaliny a autobaterie ležela mimo vozidlo. Hasiči zajistili osvětlení místa nehody pro potřeby šetření příčiny nehody Policií České republiky.

 

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA