Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

První Tatru už žáci klobouckého učiliště postavili. Následovat bude další

date_range 09.Bře, 2021 featured_play_list Aktuality
arrow_drop_up Tuto Tatru postavili učni SOU Valašské Klobouky

Na Středním učilišti ve Valašských Kloboukách mají velkou radost, protože bylo dokončeno vozidlo, které postavili sami žáci. Ti dostali všechny potřebné díly pro montáž Tatry Phoenix 4×4 na základě dohody s Tatra Trucks a SÚS Zlínsko v loňském roce (více zde).

 

„Projekt byl úspěšně dokončen a mechanici z Tatra Trucks už nám dovezli druhou tatrovku Tatra Phoenix 6×6, kterou, pokud nám to epidemiologická situace dovolí, budou žáci skládat ještě v letošním školním roce,“ uvedl ředitel SOU Valašské Klobouky Pavel Hrabina.

Nové vozidlo slouží u krajské správy údržby silnic Zlínska

Cílem projektu, je umožnit studentům technických škol a učilišť vyzkoušet si na vlastní kůži, co obnáší stavba nákladního vozidla, být součástí realizace a vidět celý proces zblízka. Pro obory jako automechanik jde o jedinečnou zkušenost.

 

Na realizaci se podílelo zhruba 12 učňů z oborů automechanik a opravář zemědělských strojů. „Hotová Tatra míří do ostrého provozu u krajské správy údržby silnic Zlínska. Tak, kdo by si takovou praxi na škole nepřál,“ dodal Pavel Hrabina.

 

 

-red-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA